čt 17.9.2015
Preview k zápasu

Baník vs. Jablonec: Máme před sebou velký úkol

Po dokončení personálních změn v kádru našeho týmu, které se udály v minulých dnech, pokračujeme dál ve zdolávání nových fotbalových výzev. Tou nejbližší bude sobotní utkání 7. kola Synot ligy proti ambicióznímu Jablonci, které na ostravském Městském stadionu začne v 17:00. Trenér našeho mužstva Radomír Korytář považuje po příchodech nových hráčů kádr za uzavřený. „Chceme nyní po provedení změn sestavu uzavřít a sehrát. Máme tedy před sebou velký úkol a věřím, že nám v tom noví hráči pomůžou,“ říká trenér Baníku.

Věrným fanouškům i široké fotbalové veřejnosti budou chtít všichni v našem prvoligovém týmu dokázat, že mají na to pozvednout Baník ze dna tabulky, kde jsme zůstali hlavně kvůli poslední porážce 1:4 na Dukle. Šlo shodou okolností o první utkání, do kterého se už zapojili dva noví hráči, záložník Richard Lásik a obránce Jaroslav Machovec. „Do zápasu proti Dukle jsme šli s určitým rizikem, protože na povolení k přestupům hráčů, mezi nimiž byl i Václav Ježdík, se čekalo do poslední chvíle. Nakonec jsme se rozhodli je nasadit, avšak zápas se nám nepovedl, a tak má veřejnost dojem, že změn v sestavě bylo příliš a ke zlepšení nepomohly,“ vrací se trenér Baníku ke specifickým podmínkám provázejícím pondělní dohrávku.

„Abych vše uvedl na pravou míru, chci říci, že jsme nové hráče nepřiváděli kvůli jednomu utkání, ale jde nám o dalších čtyřiadvacet zápasů, které jsou před námi. Chceme nyní po provedení změn sestavu uzavřít, tým konsolidovat a sehrát. Máme tedy před sebou velký úkol a věřím, že nám v tom noví hráči pomůžou,“ doplňuje Korytář, který už směrem k utkání proti Jablonci může počítat také s dvojicí Martin Dostál a Marek Červenka, kteří k nám přišli v rámci transferu Michala Frydrycha do Slavie Praha. K týmu se připojili během týdne a oba by měli být připraveni pomoci už v sobotním zápase.

„Víme, jaké jsou jejich předpoklady. Na postech krajního obránce a útočníka jsme novou krev potřebovali. Martina znám už z doby, kdy ve Slavii za trenéra Beránka pravidelně hrál. Je to důrazný a zkušený pravý obránce. Marek měl roli ve Slavii složitější, protože v útoku je střelec Škoda, přes kterého se do sestavy těžko dostával,“ komentuje trenér našeho mužstva situaci kolem obou fotbalistů, kteří u nás budou hostovat. V případě dvaadvacetiletého útočníka Červenky je třeba upozornit, že je to hráč, který své střelecké předpoklady potvrdil během loňského působení v Sokolově, kdy byl se sedmi brankami nejlepším střelcem podzimní části druhé ligy.

Nyní však před celým nově formovaným týmem stojí první výzva v podobě jednoho z nejtěžších ligových soupeřů, kterým Jablonec bezesporu je. „Jablonec má hodně kvalitní tým, který se opět podařilo vhodně doplnit. Nás proto čeká jeden z nejtěžších zápasů, ale my se na něj připravujeme odhodlaně a svědomitě tak, abychom podali aktivní výkon a byli pro soupeře zdatným a kvalitním protivníkem,“ přibližuje trenér Korytář, kterému se po dokončení změn v kádru formuje finální počet osmnácti až dvaceti hráčů, z nichž může kohokoli nasadit do základní sestavy. Při rostoucí konkurenci tak není vyloučeno, že ještě dojde k pohybu v kádru formou hostování některých z méně vytížených hráčů.

Aktuálně je náš tým připraven v téměř optimální podobě, kvůli zdravotním problémům budou scházet pouze Derrick Mensah, Marek Šichor a Jakub Šašinka. V plném tréninku už je naopak Ondřej Sukup a pozvolna se do přípravy s mužstvem zapojuje také navrátilec Tomáš Mičola. To jsou samozřejmě velmi důležité podněty pro mobilizaci sil v našem týmu. „Věřím, že fanoušky našimi výkony i výsledky postupně získáme zpět na naši stranu a budou se o Baníku zase bavit v příjemnějších souvislostech. Už v utkání s Jabloncem uděláme vše proto, abychom našim fanouškům i fotbalové veřejnosti dokázali, že do ligy patříme,“ uzavírá baníkovský trenér.

FC Baník Ostrava vs. FK Jablonec

Sobota 19. září 2015 od 17:00, Městský stadion Ostrava

Bilance Baníku s Jabloncem v samostatné české lize: 42 zápasů – 11 výher – 18 remíz – 13 porážek, skóre 63:66

Poslední vzájemný zápas:

FK Jablonec – FC Baník Ostrava 4:0 (29. kolo Synot ligy 2014/15, hráno dne 23. května 2015, stadion Střelnice)

Branky: 41. a 76. Kopic, 34. Pernica, 68. Doležal.

Žluté karty: Hübschmann – Frydrych, Jirásek, Sivrić, Sukup.

Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Ratajová.

Počet diváků: 3 413

FK Jablonec: Špit – Romera (59. Crnkić), Pernica, Beneš, Novák – Hübschman, Pospíšil – Masopust, Kopic, Mingazov (74. Čížek) – Doležal (78. Mihálik).

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Vengřinek (60. Sukup), Frydrych, Kouřil, Helešic – Jirásek – Sivrić, Kukec, Šichor (46. De Azevedo), Foltyn – Šašinka (70. Pyclík).

11
Nemanja
Kuzmanovič
2
Muhamed
Tijani
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš