ne 10.12.2023
A-tým

Abdullahi Tanko: Díky trenérům i týmu, že mi věřili

Po šesti ligových zápasech mlčící kolty Abdullahi Tanka znovu promluvily. Nigerijský expres v závěru sobotního zápasu v Hradci Králové dvěma góly otočil výsledek a protrhnul střeleckou smůlu, která ho v uplynulých týdnech provázela.

O utkání

Zahodil jsem nejen v Hradci, ale vůbec v poslední době spoustu šancí, vím to. Ale to se nám útočníkům ve fotbalovém životě prostě děje. Nesmíte se tím nechat srazit. Člověk se musí soustředit na tu další šanci, která přijde, a snažit se skórovat. Snažil jsem se na to nemyslet a věřil jsem, že ten gól zase dám. Nemyslím, že by mě to nějak ovlivňovalo. A musím tady poděkovat trenérům i spoluhráčům, že mi pořád věřili. Jsem rád, že jsem to takhle dnes mohl oplatit.

O souhře s Jiřím Klímou

Moc jsme se zatím na hřišti nepotkávali. Ale dnes nám to šlo. V závěru přišel do hry a nahrál mi na dva góly. Myslím, že jsme si rozuměli, takže věřím, že nám to takhle půjde i dále. Už jsem mu v šatně říkal, že ho za odměnu vezmu na večeři. (smích)

O zimních fotbalových podmínkách

Je to pro mě složité v tom, že jsem teprve druhou sezonu v Česku. Minulý rok jsem byl ve Varnsdorfu ve druhé lize, kde jsme končili o dost dříve. Tak je to pro mě něco úplně nového. Nikdy jsem v takových podmínkách nehrál. Není to úplně jednoduché, ale je to součást mé práce, kterou jsem chtěl vždy dělat. Snažím se na to zvyknout, co nejrychleji se tomu přizpůsobit.

7
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
11
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
0
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
12
Tomáš
Rigo
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín