FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Stadion

Od sezóny 2015/2016 hraje FC Baník Ostrava svá domácí mistrovská utkání na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Tento sportovní stadion, který byl původně otevřen již v létě 1938, je ve vlastnictví města Ostravy, respektive jeho společnosti Vítkovice Aréna. Samotný sportovní areál, ve kterém se Městský stadion nachází, dále čítá fotbalové hřiště s umělou trávou a lehkým atletickým oválem, vrhačské sektory a tělocvičnu.

Na stadionu od září 2012 probíhala rozsáhlá rekonstrukce sportoviště. Na místě betonových ochozů na východní, severní a jižní straně stadionu byly postaveny nové tribuny, které tak spolu s hlavní tribunou vytvářejí kolem celého stadionu uzavřený prstenec. Hlavní tribuna byla zachována, avšak prošla také rozsáhlou modernizací zahrnující nové sedačky, audiotechniku a především zcela nové tiskové centrum, jehož budova se nachází mezi jižní a hlavní tribunou. Dráha a navazující atletické sektory dostaly nový tartanový povrch, byl položen nový trávník na hrací plochu, vybudovány vstupní brány a další objekty.

Z historických zajímavostí stojí za pozornost to, že nejslavnější český atlet Emil Zátopek vytvořil na oválu zdejšího stadionu dva světové rekordy v běhu na 10 000 metrů. Stadion byl v minulosti také dějištěm mnoha mezistátních zápasů československých fotbalistů a ostravského klubu FC Vítkovice, pro něž byl Městský stadion tradičním domácím prostředím.

Mezinárodní věhlas v rámci sportovního světa stadionu už od roku 1961 dodává každoroční konání atletického mítinku Zlatá tretra, na kterém se pravidelně objevují hvězdy jako Usain Bolt, Asafa Powell či Dayron Robles.


Městský stadion Ostrava

Adresa: Závodní 3077/135, 700 30 Ostrava - Vítkovice

Kapacita: 15 123 míst k sezení na krytých tribunách

Západní (hlavní) tribuna 2 667 míst, Východní tribuna 5 020 míst, Severní tribuna 3 681 míst, Jižní tribuna 3 755 míst

Rozměry hrací plochy: 105 x 68 m

Plánek stadionu s rozdělením na jednotlivé sektory:

Západní (hlavní tribuna)sektory A2 až A9 (sektor A1 je vyhrazen pro zástupce médií)

Východní tribuna - sektory B1 až B10

Jižní tribuna - sektory D1 až D10 (D1 až D3 vlajkonoši domácí)

Severní tribuna - sektory C1 až C8 (C1 až C3 vlajkonoši hosté)

Návštěvní a penalizační řád FC Baník Ostrava

TRÉNINKOVÝ STADION BAZALY

Sídlem klubu a tréninkovým stadionem prvoligového áčka jsou Bazaly, které až do roku 2015 sloužily jako dějiště mistrovských utkání. Po rekonstrukci jsou určeny pouze tréninkovým účelům.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA