FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vítězství za mohutného deště: Baník - Štětín 1:0

21.01.2019 | Redakce

Vítězstvím 1:0 skončil první přípravný zápas, který Baník sehrál na herním soustředění v Turecku. Utkání proti Pogoni Štětín se hrálo za velmi těžkých podmínek.

Přátelská utkání, příprava, Turecko, po 21.1. , stadion: Belek, diváci: 50
Pogoň Štětín - FC Baník Ostrava
0:1
(0:0)

Branka: 55. Bolf (Fleišman).

FC Baník Ostrava: Chmiel - Celba (46.Pazdera), Procházka (46. Breda), Stronati (46. Azackij), Granečný (46. Fleišman) - Fillo (46. Bolf), Kaloč (46. Hrubý), Jánoš (46. Mešaninov), Jirásek (46. O. Šašinka, 77. Granečný) - Baroš (46. Diop), Kuzmanovič (46.J. Šašinka).

Komentář

V Antalyi od rána pršelo, a tak se až dvě hodiny před plánovaným výkopem definitivně rozhodlo, že hrát se nakonec bude, třebaže povětrnostní podmínky fotbalu naprosto nepřály. Ani jeden ze soupeřů však nechtěl o utkání přijít.

Počasí se mezitím neumoudřilo, takže se od začátku hrálo za vydatného deště. Baník začal snaživě a po akci Martina Filla neměl daleko ke gólu Milan Jirásek. Pak se do hry dostal soupeř, několik minut na hřišti dominoval a už už se radoval z vedení. Jenže sudí štětínskému Buksovi odmával ofsajd.

Na druhé straně se do velmi dobré pozice dostal Nemanja Kuzmanovič. Vypálil ostře, ale mimo.

Déšť neustával a hřiště, ačkoliv velmi dlouho odolávalo, nakonec zalévala voda a zvažovalo se, zda druhou půli neodehrát na vedlejším hřišti. Nakonec se změna nekonala a ve druhém poločase se pokračovalo v urputném boji. Déšť se mezitím chvílemi měnil na hotovou průtrž.

S těžkými podmínkami se lépe srovnal Baník. V 55. minutě zacentroval z levé strany Jiří Fleišman, na míč si naběhl Jakub Bolf a napálil jej do branky. Ostravané náskok uhájili a připsali si tak čtvrté vítězství v zimním přípravném období.

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK: "Hrálo se za velmi těžkých podmínek. V první půli se to ještě dalo uhrát fotbalově, Pogoň měla v té fázi v sestavě to nejlepší, s čím hraje ligu. A asi dvacet minut byla lepší. Pak jsme se s ní srovnali a dovolím si tvrdit, že jsme byli do přestávky stejně dobří, jako oni. Ve druhém poločase se nám podařilo dát gól. Pak už to byl boj, ale řekl bych, že v té fázi zvítězila naše chytrost."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA