so 9.11.2019

Béčko rozstřílelo Znojmo 4:0

Domácí podzimní loučení béčka se sezonou v MSFL stálo za to. Baníkovci na trávníku v Markvartovicích hlavně po zlepšené druhé půli porazili Znojmo 4:0 a zhodnotili tak poslední výhru na hřišti Slovácka. Dva góly vstřelil Martin Foltyn. O příštím víkendu juniorka završí podzimní polovinu sezony v Uherském Brodu.

K jasné výhře však vedla trnitá cesta a zejména v prvním poločase se Baník těžko prosazoval proti zahuštěné defenzívě Jihomoravanů. Těm sázka na brejky mohla vynést i vedoucí gól, jenomže proti byl znovu výborně chytající Murin, který za bezgólového stavu svůj celek podržel.

Klíčem k vítězství se ukázala být první branka. Baníkovci ve 42. minutě presinkem získali balon před pokutovým územím, hosté sice centr do vápna odvrátili, ale odražený balon z voleje napálil zhruba z velkého čtverce do sítě Urban.

Znojmo ve druhé půli bylo okolnostmi přinuceno více otevírat hru, což svědčilo soupeři. Druhý gól padl po standardní situaci: centr z rohu se malým vápnem až na zadní tyč snesl na nohu Foltýna, který balon z první uklidil pod břevno.

V 59. minutě se po faulu na pronikajícího Buchtu zahrávala penalta, kterou Smékal bezpečně proměnil ranou k tyči. Patnáctiminutovou kanonádu uzavřel po pohledné akci zprava přízemní ranou opět Foltyn.

DANIEL TCHUŘ: „Jsme rádi, že jsme po delší době doma opět uhráli tři body. Navíc to nebylo špatné ani herně. Přežili jsme první šanci soupeře z brejku a pomohl nám první gól chvíli před poločasem. Znojmo to pak muselo trochu otevřít a pro nás už to bylo daleko snazší. Měli jsme více prostoru a dokázali jsme toho využít a prosadit se.“