st 27.10.2021

Pohárové vyřazení: Baník - Hradec Králové 1:2

Baník v MOL Cupu skončil. V osmifinálovém utkání prohrál s Hradcem Králové na svém hřišti 1:2.

Do první velké šance se Baník dostal na začátku 13. minuty. Tlak před hradeckou brankou nakonec vyústil v přihrávku, kterou Gigli Ndefe z pravé strany šestnáctky našel volného Davida Buchtu. Ten to z nějakých osmi metrů zkusil bez přípravy, ale minul.

Hra se pak vyrovnala a v 19. minutě byl blízko královéhradecký Erik Prekop. K centru, který k němu přilétl z levé strany, mu na malém vápně scházel půlmetřík.

O chvíli později to zpoza šestnáctky zkusil Štěpán Harazim, Viktor Budinský neměl problém.

Hosté odvážně zvyšovali aktivitu. Ve 29. minutě se míč po skrumáži na hranici šestnáctky dostal k Harazimovi, ten zpoza šestnáctky, mírně z úhlu, vypálil a trefil přesně – 0:1.

Ve 35. minutě přišla druhá velká šance Baníku. Jiří Fleišman nacentroval z přímého kopu do šestnáctky, našel Nemanju Kuzmanoviče, jenž zblízka hlavičkoval těsně mimo. U tyčky se ještě snažil David Buchta míč dostihnout a nasměrovat jej do branky, už se mu to ale nepodařilo.

A ve 44. minutě hlavičkoval Dyjan Carlos de Azevedo z šesti metrů také vedle.

Do druhé půle nastoupil Baník se zjevným cílem co nejrychleji vyrovnat. Dvě nebezpečné situace hosté ještě ustáli, ale v 51. minutě už to přišlo. Do královéhradecké šestnáctky přilétl další míč, odrazil se k volnému Davidu Buchtovi, který zhruba z jedenácti metrů napřáhl a naprosto nechytatelnou ranou srovnal.

Hosté se však nevzdali. V 60. minutě přišlo varování v podobě velké šance Filipa Kubaly. Ten si v šestnáctce zpracoval zády k brance míč, uvolnil se, zblízka vypálil, Viktor Budinský na čáře skvěle zasáhl a gólovou ránu vyrazil!

Jenže o minutu později dostal v šestnáctce Baníku prostor Prekop, namířil ke vzdálenější tyči a hosté znovu vedli.

Velkou smůlu měli Ostravané v 64. minutě. Po přihrávce Daniela Tetoura z pravé strany zakončoval Ladislav Almási, gólman Vízek skvěle zasáhl, míč se však odrazil k Jiřímu Klímovi, který prázdnou branku z pěti metrů překopl.

Jiří Klíma to v další fázi zkoušel dvakrát hlavičkou, dvakrát mířil vedle.

Přišla další šance. Psala se 85. minuta, Roman Potočný posunul do šestnáctky rozběhnutému Lukáši Budínskému. Ten nejdřív zasekl, položil na zem bránícího hráče, aby vzápětí pravačkou z výborné pozice přestřelil.

Tlak Baníku sílil, v 90. minutě se v šestnáctce dostal ke střele Ladislav Almási. Zdálo se, že jeho rána musí skončit gólem, Vízek však fantasticky zasáhl, ránu vyrazil a stvrdil tím postup královéhradeckých Votroků. Ladislav Almási totiž v úplně poslední šanci zápasu hlavou minul.

Ondřej Smetana: "Zápas jsme chtěli zvládnout, chtěli jsme postoupit, ale naší laxností jsme zápas nezvládli. Měli jsme několik šancí, zápas jsme měli nakloněný na naší stranu, ale bohužel nás soupeř potrestal po špatném bránění a vyhrál zápas."

Miroslav Koubek : "Pro nás významné a cenné vítězství. Hradec přijel se širším kádrem, a o to cennější to vítězství je. Jsem rád, že po tak výbušném utkání jsme zápas zvládli. Nepovažuji naše vítězství za šťastné, ale za vydřené a vybojované. "