so 26.2.2022
MUZ

Slezané rozhodli po pauze: Bohemians - Baník 0:2

Baník zvládl náročnou bitvu na těžkém terénu v Ďolíčku a vyhrál nad Bohemians 2:0. O vítězství rozhodl ve druhé půli díky gólům Nemanji Kuzmanoviče a Ladislava Almásiho.

Zápas nabídl od první minuty to, co se vzhledem k velmi těžkému terénu v Ďolíčku předpokládalo.

Především urputný boj a méně kombinace po zemi. Oba týmy se vzájemně bedlivě hlídaly. Baník domácí za celý první poločas nepustil do šance, sám si jednu velkou vytvořil ve 42. minutě. Do rychlého brejku se dostal Arťom Koncevoj, měl proti sobě jen Romana Květa. Arťom Koncevoj potáhl míč celým hřištěm až do šestnáctky Bohemians, tam se chvíli rozhodoval, zda vystřelí, nebo nabídne míč Šimonu Faltovi, jenž zasprintoval na pomoc. Nakonec se rozhodl pro střelu, a tu mu Květ v poslední sekundě zablokoval.

Po přestávce se přece jen zrodilo více šancí. V 61. minutě se v šestnáctce Baníku dostal do zajímavé pozice Květ, ale výborný blok Davida Lischky mu možnost na poslední chvíli překazil.

V 74. minutě přišel zlomový okamžik zápasu. Dominik Janošek obral v rohu hřiště na půlce soupeře o míč Antonína Vaníčka, okamžitě s ním namířil do šestnáctky, posunul Šimonu Faltovi, a ten okamžitě posadil míč na hlavu Ladislava Almásiho. Jeho střelu Roman Valeš konečky prstů vytlačil na břevno, pro odražený míč si ale doběhl Nemanja Kuzmanovič a zblízka jej poslal do branky.

O chvíli později šel po druhé žluté předčasně ze hřiště domácí Petr Hronek a vzápětí měl velkou šanci David Buchta. Před šestnáctkou Bohemians obral o míč jednoho z domácích hráčů, šel sám na Valeše, zkoušel to na něj kličkou, ale gólman Bohemians jeho úmysl vystihl a míč mu sebral.

Gól ale přišel vzápětí. Psala se 82. minuta, Nemanja Kuzmanovič poslal z půlky hřiště pas Ladislavu Almásimu do volného prostoru, Laco Almási se na hranici šestnáctky zbavil bránícího Jiřího Bederky, posunul si v šestnáctce míč na střed hřiště a s přehledem vyzrál na Valeše.

Zbytek zápasu už si Baník pohlídal. Hlavičku Filipa Kaloče chytil gólman Valeš a velmi hezká individuální akce Davida Buchty nakonec skončila před malým vápnem zablokovanou střelou. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Luděk Klusáček: "Myslím, že to po většinu zápasu bylo remízové utkání, které jsme ztratili až chybou v závěru. Neměli jsme dobrý první poločas, udělali jsme hodně chyb a naše hra s míčem byla celkově špatná. Baník byl aktivnější. V poločase jsme to trochu přehodili, druhá část byla lepší, ale stále to bylo na domácí zápas směrem dopředu málo. Měli jsme jen čtyři nebo pět střel a všechny mimo. Nakonec rozhodl závěr. Po chybě a inkasované brance jsme šli malinko do rizika a z toho přišly další šance Baníku."

Ondřej Smetana: "Čekali jsme, že to bude náročný a bojovný zápas na těžkém terénu a proti těžkému soupeři. To se potvrdilo na sto procent. Bohemka šla do utkání s ofenzivnější sestavou než v minulém zápase a předpokládali jsme, že si budou chtít hru směrem dopředu zjednodušit a zrychlit. Jsme rád, že jsme ten zápas odpracovali, oddřeli, odskákali a odběhali. Pro tohle vítězství jsme si došli svou pracovitostí. V první půli jsme dobře napadali, bránili a nepouštěli Bohemku do větší šancí. Chtěli jsme vycházet do rychlých protiútoků, s nimž jsme tu plánovali dnes uspět. Věděli jsme, že to bude kombinačně těžké, proto jsme si na ně chtěli počkat. Pomohli nám i hráči, kteří přišli ze střídačky. Byl to náš záměr, hrát přímočaře, unavit jejich stopery a pak dobře prostřídat. Jsem rád, že nám to vyšlo a došli jsme si pro vítězství."

Statistiky hráčů

#HráčMinutyGólyAsist.ŽKČK
5Jiří Boula660000
7Šimon Falta900000
9David Buchta340000
11Nemanja Kuzmanović901100
14Petr Jaroň10000
18Arťom Koncevoj560000
19David Lischka900000
20Jakub Pokorný900000
21Jiří Klíma560000
22Filip Kaloč900000
25Jiří Fleišman900000
39Dominik Janošek240000
77Gigli Ndefe900000
99Ladislav Almási341000

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
16Jan Laštůvka90000

Informace o utkání

26.
sobota
února
Bohemians VS Baník
FORTUNA:LIGA

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 75. Kuzmanovič (odražený míč), 83. Almási (Kuzmanovič). Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Melichar. ŽK: Hronek, Bačkovský, Köstl. ČK: 80. Hronek.
Diváci: 2346

Sestavy

Bohemians

Valeš – Köstl, Bederka, Vondra – Dostál (90. Hašek), Hronek, Květ (90. Jindřišek), Petrák, Bartek (55. Beran) – Vaníček (81. Koubek), Puškáč (81. Ugwu).

Baník

Laštůvka – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Falta (90+1. Jaroň), Boula (66. Janošek), Kuzmanovič, Kaloč, Koncevoj (57. Buchta) – Klíma (57. Almási).
0
Jiří
Fleišman
0
Jan
Juroška
0
Petr
Jaroň
0
Filip
Kaloč
0
Martin
Chlumecký
0
Ladislav
Almási
0
Lukáš
Budínský
0
Jiří
Boula
0
David
Lischka
0
David
Buchta
0
Ladislav
Takács
0
Jiří
Klíma
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe
0
Muhammed
Sanneh
0
Jaroslav
Svozil
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jakub
Pokorný