so 12.2.2022

Nečekaná ztráta: Baník - Teplice 2:4

Baník nenaplnil roli favorita a prohrál s Teplicemi nečekaně 2:4. Nic na tom nezměnila ani střelecká potence Ladislava Almásiho, který vstřelil dva góly Slezanů.

V 5. minutě rozehrál Lukáš Budínský z půlky hřiště přímý kop. Jeho dlouhý míč do šestnáctky našel Jiřího Klímu, ten okamžitě poslal před branku na malé vápno Ladislavu Almásimu, jenž bez přípravy střílel. Tomáš Grigar v brance Teplic míč konečky prstů vyrazil do břevna, odtud se balon odrazil těsně před brankovou čáru, načež teplický gólman balon lapil.

V 17. minutě přišlo první varování. Po levé straně unikl Filip Žák, nacentroval před branku, kam si naběhl Václav Sejk. Ten zblízka trefil a hosté se už radovali. Prozatím předčasně, protože sudí po poradě s videoasistentem odpískali dodatečně ofsajd.

A do vedení šel Baník. Jiří Fleišman nacentroval a Ladislav Almási hlavou otevřel skóre. Čekalo se, že Baník přidá další gól, ale šance sbíraly Teplice. Ve 36. minutě zachránil Viktor Budinský proti ráně Filipa Žáka z velké blízkosti, ve 40. minutě po špatně rozehraném přímém kopu Slezanů šli hosté do brejku, velmi nebezpečně střílel Václav Sejk, gólman Baníku skvěle vyrazil na roh.

A ve 41. minutě bylo srovnáno.Z nějakých patnácti metrů vystřelil Jan Fortelný, Sejk tečoval a Viktor Budinský nemohl nic dělat.

Baník se snažil získat územní převahu, tlačit se dopředu, toho však hosté využili. V 62. minutě založili rychlou protiakci, která vyústila v sólový atak Filipa Žákaa jeho přesné zakončení k tyči.

V 70. minutě si Sejk v šestnáctce zpracoval centr zleva, uvolnil se, propálil Viktora Budinského a bylo to 3:1 pro Teplice.

Baník stačil už jen korigovat, v 83. minutě se znovu hlavou prosadil Ladislav Almási a snížil na 2:3.

Místo kýženého vyrovnání ale přišel poslední úder Teplic. Další rychlý kontr do volného prostoru zakončil Lukáš Mareček a uzavřel skóre v podobě 2:4.

Ondřej Smetana: "Dnes se nám od začátku nedařilo. Měli jsme jasný scénář před utkáním, kterého jsme chtěli držet, ale nevycházelo to. Neměli jsme důraz v obraně, nestihli jsme reagovat na odražené míče, špatně jsme napadali, a hlavně nám chyběl chtíč. Zápas jsme si prohráli sami ve svých hlavách."

Jiří Jarošík: "Pro nás největší vítězství proti velmi dobrému soupeři. Zvládli jsme prvních 30 minut, kdy Baník byl aktivní, ale závěr pak patřil nám. Tým předvedl dobrý výkon a všichni kluci si zaslouží pochvalu."