so 25.9.2021

Nejdřív obrat, pak nadílka: Baník - Bohemians 4:1

Baník doma dál sbírá body. S Bohemians sice brzy prohrával, dokázal však otočit a nakonec zvítězil zcela jasně: Baník - Bohemians 4:1!

Baník se od úvodních minut snažil o maximální útočnou aktivitu, ostatně tomu nasvědčovala i sestava a rozestavení, hosté však velmi pozorně bránili, a tak se Slezané dostali k první přímé střele po šesti minutách. Zkusil to z více než dvaceti metrů Lukáš Budínský, gólman Bačkovský si se skákavou střelou poradil.

Udeřili hosté. Po rychlé protiakci se v 10. minutě míč snesl k Janu Chramostovi, který byl na levé straně úplně sám a této volnosti také využil. Zakončil zblízka přesně k tyči a Bohemians vedli.

V 18. minutě mohlo být srovnáno. Jiří Klíma poslal v šestnáctce míč obloukem za vzdálenější tyč, kde číhal Nemanja Kuzmanovič. Zkusil to obstřelem a velmi těsně minul.

A o minutu později hlavičkoval Ladislav Almási zblízka těsně nad.

A dvakrát byli nebezpeční hosté, pokaždé Jan Chramosta. Poprvé se dostal ke střele po rohovém kopu z malého vápna a Jan Laštůvka zázračně vyrazil. A podruhé byl znovu velmi blízko, ale do branky balon neprotlačil.

A ve 31. minutě byl ve velmi nadějné pozici Petr Hronek, vypálil, Jan Laštůvka znovu zachránil a ránu chytil.

A pak začal být Baník nebezpečný. Několik dobře rozehraných rychlých akcí pokazili Slezané ve finální fázi. Ve 38. minutě však vyhrál Nemanja Kuzmanovič klíčový souboj na půlce hřiště, posunul se s míčem dopředu, poslal do šestnáctky centr, který s trochuou štěstí propadl do malého vápna. Tam mohl situaci vyřešit odkopem Daniel Krch, na zádech měl ovšem Lukáše Budínského a zřejmě o něm nevěděl. Záložník Baníku se k míči dostal a zblízka vyrovnal.

Ve 43. minutě zakončil ladoslav Almási nadějný brejk střelou zpoza šestnáctky. Měla dobré parametry, mířila k tyči, Bačkovský se po ní však stačil natáhnout a levou rukou ji vyrazil.

Brzy po pauze šel Baník do vedení. Gigli Ndefe nacentroval ze své pravé strany za vzdálenější tyč, Ladislav Almási hlavou vrátil před branku, Bačkovský vyrazil jen před sebe, čehož pohotově využil Nemanja Kumanovič. Zblízka míč poslal do branky.

Hosté mohli brzy srovnat. Po chybě domácích měl Jiří Bederka před sebou úplně prázdnou branku. Byl sice z úhlu, ale byla to tutovka. Baník ji se štěstím přežil, Bederka trefil tyč!

Klid dala Baníku 65. minuta. Jiří Fleišman našel z rohového kopu přesně místo, kam si nabíhal Jakub Pokorný. A ten potvrdil, že je výborný hlavičkář, Bačkovský byl bez šance.

O deset minut později zvýšil Ladislav Almási na 4:1. Nejdříve Nemanja Kuzmanovič poslal míč z osy hřiště doprava Gigli Ndefemu. Ten dlouho neváhal a poslal z dálky dlouhý centr, a Laco Almási si na něm pochutnal. Na malém vápně vystřihl rybičku a Bačkovský, byť si na míč sáhl, byl znovu bez možnosti situaci zachránit.

V 78. minutě fauloval Matěj Koubek Nemanju Kuzmanoviče. Dlouho jej držel, sudí Franěk ponechal věc bez povšimnutí. Když se Kuzmanovič ze sevření vymanil, nechtěně Koubka zasáhl rukou do obličeje, za což vyfasoval žlutou. Byla už druhá, takže musel pod sprchy.

Baník už ale drama nepřipustil. Naopak, v 89. minutě dostal Yira Sor míč do běhu, obhodil si gólmana Bačkovského, který proti němu mimo šestnáctku vyběhl, ten jej stáhl na zem a dostal žlutou.

Ondřej Smetana: Úvod zapasu jsme špatně bránili a umožňovali Bohemce hodně prostoru. Následně jsme se vrátili do zápasu. Stále jsme byli nesví a hráči byli zbrklí a to nás stálo dost sil. Následně jsme našli cestu za obranu protivníka. Díky centrům a krajním útokům jsme našli recept, po středu to nešlo, obrátili jsme se na útoky po krajích obrany, a jsem rád, že jsme zápas zvládli. Hodnotím celý týden kladně, protože jsme oba zápasy vyhráli, přestože jsme měli v poháru problémy."

Luděk Klusáček: "Zápas v krásné fotbalové atmosféře, bohužel pro nás se špatným koncem. Opakuje se, že máme slušný vstup, vedeme, soupeř to otočí a končíme v debaklu. Rozhodující momenty nastaly v prvním poločase, kdy jsme mohli vedení navýšit, ale ani ty největší šance jsme neproměnili."