út 23.2.2021

Cesta na Letnou je volná: Baník - Třinec 2:0

Dvě gólové hlavičky Jakuba Pokorného otevřely Baníku cestu do osmifinále MOL Cupu. Ve třetím kole domácího poháru zvítězili Ostravané na přírodní trávě v areálu Vista nad druholigovým Třincem 2:0. Osmifinálovým soupeřem Baníku bude ve středu 3. března v Praze na Letné domácí Sparta.

Už v 5. minutě měl první velkou příležitost v zápase Tomáš Zajíc. Ocitl se sám před gólmanem Pastornickým, chtěl poslat balon k tyči, přitlačil však příliš a pravou tyč třinecké branky trefil.

V 16. minutě Yira Sor centroval z pravé strany, třinecká obrana centr odvrátila k Jánošovi, jehož ránu hosté dokázali před brankou zablokovat.

Houževnatí hosté Baník do šancí v první půli příliš nepouštěli, sami si v ní ale žádnou nevypracovali, a tak o přestávce byl stav zápasu 0:0.

To se mělo ve druhém poločase změnit. První velkou možnost si však po pauze vypracovali hosté. Po přímém kopu Matěje Hýbla se balon dostal až k Jakubu Habustovi, jenž střílel z nějakých třinácti čtrnácti metrů. Byla to od Habusty velmi tvrdá rána. Na poslední chvíli se do ní stačil vložit Adam Jánoš a zablokoval ji.

V 64. minutě byl blízko Jan Juroška, v šestnáctce ale po souboji upadl. Míč se odrazil k Yirovi Sorovi, ten pohotově dorážel, ale přestřelil.

V 67. minutě zahrával Baník ze strany přímý kop. Adam Jánoš našel přesně Jakuba Pokorného, který má tyto situace rád. Vyskočil a hlavou otevřel skóre.

Pozoruhodnou individuální akci se pak prezentoval Yira Sor. Tělem oklamal bránícího hráče, uvolnil se, posunul si v šestnáctce míč na střelu, ale ostrá rána mířila nad.

Adam Jánoš pak zakroutil svůj technický pokus těsně kolem tyče mimo branku.

Na druhé straně byl blízko vyrovnání Josef Celba, ale baníkovská obrana jej znovu stačila na poslední chvíli zablokovat.

Yira Sor měl obrovskou šanci v 84. minutě. Byl sám před Pastornickým, ale těsně minul.

Kdo z diváků, kteří utkání sledovali zpoza plotu, neviděl první gól, mohl si o něm udělat obrázek v 86. minutě. Druhý gól Baníku se tomu prvnímu velmi podobal. Adam Jánoš znovu rozehrál přímý kop z pravé strany tak, že v šestnáctce našel Jakuba Pokorného. A ten znovu vyskočil nejvýše a hlavou dal baníkovskému postupu definitivu.

LUBOŠ KOZEL: „Bylo to těžké. Je to o gólech, který jsme v úvodu z velké šance bohužel nedali, a organizovaný, taktický připravený i nabuzený soupeř nám to pak znepříjemnil. Měli jsme stvořenou sestavu z hráčů, kteří většinou nehrají, věděli jsem, že součinnost nemusí být nejlepší, ale věřili jsme, že ve druhé půli rozhodneme a to se povedlo. Cíl jsme splnili.“

FRANTIŠEK STRAKA: „Měli jsme to dobře rozjeté. Přežili jsme velkou šanci Baníku na začátku a pak jsme ho dokázali neutralizovat. Říkal jsem klukům, že čím déle budeme hrát s nulou, tím víc bude Baník nervóznější. O to více mě mrzí dvě standardky, protože jsme na ně byli připraveni.“