st 25.9.2019

Baník porazil Hradec a v poháru jde dále

Úkol splněn, cesta Baníku MOL Cupem pokračuje dál. Ostravané porazili Hradec Králové 2:0 a mohou se těšit na pohárové osmifinále.

Uklidňující první gól padl už v šesté minutě. Do zakončení se prodral Daniel Holzer, jeho střelu zablokovali hosté na rohový kop. Ten rozehrál Milan Jirásek dobrým nástřelem před branku, tam si naskočil Jakub Pokorný a hlavou nechytatelně zacílil.  Po deseti minutách se Jakub Pokorný znovu dostal na malém vápně do zakončení. A znovu po rohovém kopu. Jenže tentokrát na něj letěl přízemní centr, a tak to ostravský stoper místo hlavou zkusil šikovně nohou. A moc nechybělo... Jeho teč nakonec dokázal královéhradecký gólman Radim Ottmar zaměřit a míč chytil.

Další zajímavý centr přiletěl do šestnáctky Východočechů ve 32. minutě. Poslal ho tam Josef Celba a adresátem byl Milan Baroš. Zkusil střílet "z první", a jen těsně minul branku. A ve 43. minutě zahrával Baník přímý kop z velice zajímavé vzdálenosti. Exekuce se ujal Robert Hrubý, míč hezky zatočil za zeď, ale také on Ottmarovu branku těsně netrefil.

Čekalo se, kdy zahrozí hosté. Bylo zřejmé, že ten moment nastane. Zvláště byl-li stav nadále jen 1:0. A v 60. minutě to přišlo. Přímý kop z ideální vzdálenosti mohli tentokrát zahrávat hosté. Zodpovědnost na sebe vzal Kristian Zbrožek. Také on míč výborně zatočil přes zeď a zamířil ještě lépe než Robert Hrubý. Míč mířil na branku, zdálo se, že dokonce do ní. Zastavil se však na tyči!

A o šest minut později už to bylo o dva góly. V pokutovém území se dostal k míči volný Milan Jirásek, vystřelil a kapitán Jakub Martinec míč tečoval nechytatelně pod břevno vlastní branky.  Diváci na stadionu pak viděli ještě jednu velkou šanci. Měl ji Baník. Denis Granečný poslal z levé strany dlouhý míč do pokutového území, naběhl si na něj Dame Diop, vystřelil, ale minul.

Na postupu Baníku do osmifinále MOL Cupu už se ale nic změnit nemohlo.

BOHUMIL PÁNÍK: "Splnili jsme povinnost a postupujeme. Trochu jsme na tento zápas překopali sestavu. Nastoupilo několik hráčů, kteří tolik nehrávají. A ukázalo mi to, s kým můžu počítat. Někteří z nich mi svým výkonem udělali radost. Jsem rád, že se trefil Pokorný, který hrává dobře za béčko a je dobře, že vytváří tlak i na ostatní stopery. Dnes patřil k hráčům, kteří mě potěšili. Hradec ukázal svoji sílu, hernost, odvahu a dobrý pohyb. Nebylo to jednoduché."