pá 20.9.2019

Béčko uspělo také v Kroměříži

Rezerva Baníku se v MSFL nadále prohání na vítězné vlně. Svěřenci Daniela Tchuře zvítězili v pátečním utkání 8. kola na hřišti Hanácké Slávie Kroměříž po trefách Lukáše Raaba a Josefa Celby 2:0 a v průběžné tabulce třetí ligy poskočili už na druhé místo.

Baník se i na půdě tabulkového souseda prezentoval aktivně a pozornou obranu podpořil nebezpečnými kontry. Příliš šancí na obou stranách nebylo, ale ve 42. minutě se dostal do vápna Raab a prudkou ranou na bližší tyč prostřelil gólmana Kofroně.

Ještě veselejší to bylo v 69. minutě: Buchta našel z trestného kopu ve vápně Celbu a ten hlavičkou poslal míč odrazem o zem pod břevno kroměřížské brány.

Až za stavu 0:2 se Hanáci nadechli a vytvořili si územní převahu, ale ostravská obrana si s řadou centrů do vápna poradila na jedničku a neprosadil se tak proti ní ani nejlepší střelec MSFL Silný. Protože baníkovci pootevřené obrany soupeře k další brance nevyužili, stav se už nezměnil, ale juniorka získala další tři body.

DANIEL TCHUŘ: „Můžu říct, že jsme vybojovali zasloužené vítězství. Byli jsme na domácí dobře připraveni a vlastně za celé utkání jsme je nepustili do vyložené šance. Až v závěru si domácí vytvořili tlak především po standardních situacích, ale zvládli jsme to. Bylo to o tom dát ještě třetí gól a definitivně odskočit, to se sice nepovedlo, přesto jsme s výkonem spokojeni.“