Béčko nadělilo Zlínu šest gólů

01.09.2019 | Redakce

Impozantním způsobem ukončilo béčko Baníku čekání na první výhru v MSFL. Po sérii vyrovnaných utkání dnes svěřenci Daniela Tchuře v Markvartovicích doslova deklasovali zálohu Fastavu Zlín 6:0!

MSFL, 5. kolo, ne 1.9. , stadion: Markvartovice, diváci: 250
Baník Ostrava B - Fastav Zlín B
6:0
(1:0)

Branky: 29. a 72. Urban, 48. a 56. Lokša, 67. a 76. Buchta. Rozhodčí: Mrázek – Antoníček, Gasnárek.

Baník Ostrava B: Číž – Hasala, Velner, Foltyn, Urban (73. Bolf), Lehnert (80. Russmann), Buchta (82. Ptáček), Lokša (77. Raab), Žák, Mooc, Granečný (68. Fukala).

Fastav Zlín B: Šiška – Červenka (61. M. Mlýnek), Bačo, Štěpánek, Košák, Tkadlec, Pafka (46. Strachoň), Gettler (80. P. Šiška), V. Mlýnek (69. Hrdlička), Kolář, Kaláb (61. Gerža).

Komentář

Už bylo na čase. Juniorka sice v žádném z minulých čtyř utkání nevyhořela, ale vítězství tomu chybělo. Dnes ovšem od první chvíle bylo patrné, že tým kráčí od první minuty za vítězstvím. Stálou převahu se podařilo vyjádřit až ve 29. minutě Milanu Urbanovi, ve druhé půli však přišla smršť.

Baníkovci, kterým tentokrát z áčka přišel pomoct Denis Granečný, přehrávali soupeře ve všech směrech. Zkušený útočník Radovan Lokša dvěma góly během osmi minut zvýšil na 3:0 a z domácích mohl spadnout definitivně stres a obavy o výsledek.

Baník si kombinačním fotbalem vytvářel další možnosti. Další silná desetiminutovka přišla mezi 67. a 76. minutou, kdy David Buchta s Urbanem poslali do zlínské sítě další tří míče.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: „Jednoznačně spokojenost. Od první minuty jsem na hráčích viděl odhodlání, že chtějí vyhrát. Dnes jsme navázali tu hernost z minulých utkání, ale navíc jsme zúročili konečně i šance. Byť opět zdaleka ne všechny. Ale musím vyjádřit spokojenost s vyváženou hrou celého týmu. Fungovala ofenzíva ale i defenzíva; Zlín jsme za celý zápas nepustili v podstatě do žádné šance.“