so 17.8.2019

Opět remíza: Vyškov – Baník B 1:1

Také třetí zápas béčka v aktuální třetiligové sezoně přinesl remízu 1:1. Baníkovci na hřišti Vyškova vedli po gólu Radovana Lokši až do druhé minuty nastavení, když inkasovali po standardní situaci. Ještě za stavu 1:0 hosté promarnili několik příležitostí, které si říkaly o gól.

V sestavě hostů se objevil uzdravený slovenský záložník Milan Lalkovič, spolu s ním z hráčů áčka na trávník vyběhli i Josef Celba a Filip Kaloč, do branky si stoupnul Lumír Číž.

Baník se opět snažil o kombinační fotbal. Jeho akce rychle vedly k šancím, jenže v koncovce si svěřenci Daniela Tchuře počínali znovu laxně a komplikovaně. Přesto se v 38. minutě dostali do vedení po gólu pohotového Lokši.

Baník měl další možnosti. Druhý gól by patrně všechno rozhodl, jenže Kaloč, Zajíček, Lokša anebo Mooc situace překombinovali a místo jednoduchého řešení hledali ještě lepší variantu.

A tak přišlo nastavení, v něm standardní situace, centr do ostravského vápna a dorážka Hanuše.

DANIEL TCHUŘ: „Jednoznačně jsme ztratili dva body! Je trestuhodné, že si necháme dát gól opět ze standardky jako dva předešlé zápasy. Vypracovali jsme si spoustu stoprocentních šancí, ve kterých jsme bohužel selhali, a tam, kde si situace žádala jednoduché řešení, hráči jako by chtěli dovézt míč až do kuchyně. Po fotbalové stránce jsme to utkání odehráli docela dobře, ale fotbal se hraje na góly. Proto jsme tímto výsledkem zklamaní.“