so 5.10.2019

Další domácí smršť: Baník - Zlín 4:0

Také druhý ligový domácí duel Baník s přehledem zvládl. A podobně jako proti Příbrami rozhodl o výsledku už v první půli. Proti Zlínu přidal ještě o jeden gól navíc a vyhrál 4:0.

Zlínským fotbalistům jako kdyby se podařilo rychleji se vyrovnat s nepříznivým počasím a kluzkým terénem. Byli to právě hosté, kdo se dostal do první gólové šance.  Bartošákův dlouhý pas do šestnáctky našel obránce Martin Cedidla a hlavou poslal míč na branku Baníku. Už už zvedal ruce nad hlavu, protože se zdálo, že míč skutečně putuje do ostravské branky, Viktor Budinský však výborně zasáhl a balon vyrazil.

Domácí tým se s každou minutou dostával víc a víc do ry a ve 20. minutě přišel očekávaný okamžik - první gól Baníku. Celou akci založil Jakub Pokorný, který rozběhl Nemanju Kuzmanoviče. Ten se bravurně prodral zlínskou defenzivou, poslal balon před branku, kde se nakonec dostal do zakončení Rudolf Reiter. Byl už trochu z úhlu a trefil tyč. Míč se odrazil do prostoru před značku pokutového kopu, kde číhal Dame Diop. Zdálo se, že bude rovnou střílet, ale vyhodnotil si, že prostor před ním je hodně zhuštěný, a tak udělal kličku, posadil dva zlínské hráče na zem, a teprve potom vystřelil. A přesně! 1:0!

Ve 25. minutě potáhl akci Rudolf Reiter, v klíčové chvíli poslal míč pod sebe rozběhnutému Milanu Jiráskovi, který zhruba z hranice šestnáctky uklidil balon levačkou přesně k tyči - 2:0. A stejně jako proti Příbrami, brzy přišel i třetí gól. A znovu u toho byl Rudolf Reiter. Tentokrát vběhl s míčem na noze do šestnáctky, v klíčové chvíli zrychlil svůj pohyb, na což stoper Cedidla nestačil úplně dokonale zareagovat A tak když záložník Baníku vystřelil, stačil Cedidla už jen vložit do rány nohu, čímž ale docílil jen toho, že Reiterovu ránu přizvedl a balon se obloukem vyhnul gólmanu Rakovanovi a zapadl do branky.

A Baník přidal i čtvrtý gól. Po rohovém kopu se před šestnáctkou dostal ke střele Robert Hrubý. Vypálil, trefil však Patrizia Stronatiho, od něhož se balon odrazil k volnému Martinu Fillovi. A ten toho využil, okamžitě tvrdě vystřelil a Rakovan už neměl šanci jakkoliv zasáhnout.

O výsledku utkání bylo jasno, a tak byl druhý poločas logicky poněkud vyrovnanější. Ke slovu se dostali i hosté, velkou šanci promarnil v 89. minutě Lukáš Železník, jenž hlavičkoval zblízka. Viktor Budinský ale výborným způsobem zareagoval a hlavičku vyrazil.

BOHUMIL PÁNÍK: „Prožíváme hezké období, padají nám tam góly. Mužstvo dokáže zhodnocovat útočnou fázi, ale soupeř byl prvních patnáct minut velice dobrý. Nepůjčoval nám balon, my jsme se do toho dostávali pozvolně. Ale pak jsme to dokázali zlomit a soupeř s každým dalším gólem uvadal.“

JOSEF CSAPLÁR: „Dvacet minut bylo z naší strany hodně hezkých herně. Dostávali jsme se do pokutového území, ale potom jsme Ostravě nabídli tři laciné míče. Ona proměnila tři brejky, pak přidala gól ze standardky a bylo po utkání."