ne 15.9.2019

Slezané uhájili tři body: Baník - Č. Budějovice 2:1

Očekávání fanoušků zůstala naplněna a Baník vybojoval tři body. Porazil České Budějovice 2:1 v utkání, v němž měl po většinu času viditelnou převahu a také dostatek šancí.

Na domácích fotbalistech byla zjevná snaha zápas co nejdříve rozhodnout. V 6. minutě putoval míč po pravé straně po ose Adam Jánoš - Rudolf Reiter. Ten odcentroval, Milan Baroš to zkusil v šestnáctce levačkou, rána mu ale nesedla podle jeho představ. Po čtvrthodině hry scházel kousek Václavu Procházkovi. Rohový kop Roberta Hrubého prodloužil u přední tyče Dame Diop za sebe, zkušený stoper "zavíral" prostor u vzdálenější tyče a k míči mu před prázdnou brankou chybělo maličko...

Ve 21. minutě se do českobudějovické šestnáctky vřítili Dame Diop a Milan Baroš. Vyměnili si míč mezi sebou, zakončení vyšlo na Diopa, ten však ve vynikající pozici minul branku.

A za minutu další velká šance! Celou situaci připravil výbornou přihrávkou Milanu Barošovi Jiří Fleišman. Baroš v šestnáctce posunul Robertu Hrubému, jenž se dostal do výborné pozice, volil však ještě míč do malého vápna, kam nabíhal Dame Diop. Přihrávce však scházela přesnost a míč se prokutálel kolem tyče do zámezí.

Ve 41. minutě centroval Martin Fillo. Našel Dame Diopa, ten zakončil, českobudějovický gólman Jindřich Staněk jeho pokus vyrazil na roh.  Ten rozehrál Dyjan Carlos de Azevedo, k hlavičce se dostal Robert Hrubý a Staněk byl i tentokrát připraven. A míč chytil.

Ve 43. minutě se ostravští fanoušci dočkali. Na dlouhý centr do šestnáctky, jehož autorem byl opět De Azevedo, si naběhl Martin Fillo a hlavou vstřelil svůj 50. ligový gól.

Také po přestávce byl Baník výrazně aktivnější. Po sedmi minutách vystřelil Martin Fillo. Staněk míč neudržel v rukou a k dorážce se dostal Dame Diop. Jeho pokus dokázali hosté vytěsnit na roh.

Po něm se dostal Fillo znovu do zakončení. Pálil z nebezpečné pozice, trefil však českobudějovického Havla a byl z toho jen další roh pro Baník.

V 54. minutě vybojoval Jiří Fleišman na polovině hřiště míč a okamžitě ho poslal směrem dopředu. Milan Baroš si narazil s Martinem Fillem, posunul Dame Diopovi a baníkovci se rázem ve třech hráčích řítili do odkryté českobudějovické obrany. Čekalo se, koho si Diop vybere. Carlose de Azeveda? Milana Baroše? Nevybral si nikoho a z půlkruhu před šestnáctkou vystřelil sám. A míč zakroutil přesně ke Staňkově levé tyči! 2:0!

Zvýšit na 3:0 mohl Tomáš Smola. Dyjan Carlos de Azevedo mu poslal do šestnáctky centr, Smola se dostal k hlavičce, ale mířil přesně do míst, kde stál gólman Dynama.

V 81. minutě se hosté po chybě v baníkovské rozehrávce dostali do rychlé protiakce, z níž rezultovala gólová šance. Michael Rabušic nechytatelnou ranou propálil Viktora Budinského, jenž nedlouho předtím vystřídal zraněného Jana Laštůvku.

Vrátit Baníku dvougólový náskok mohl Tomáš Smola. Běžel sám na gólmana a zamířil těsně vedle.

BOHUMIL PÁNÍK: "V první půli jsme měli více situací, ale jen Filo to v závěru krásně dohrál. Když jsme přidali druhý gól, vypadalo to, že už to dohrajeme. Třetí gólem bychom soupeře zlomili, bohužel se to nepovedlo a přišla smůla a soupeř snížil."

DAVID HOREJŠ: "Baník byl ze začátku lepší. My jsme nebyli aktivní, řešili jsme situace zbrkle a nechali jsme si na konci poločasu dát zbytečný gól. Ve druhé půli už se naše hra zlepšila, naši hru oživil Delarge. A gól na 2:1 nás nakopl. Baník znervózněl, bohužel jsme situace už nedokázali využít."