FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy Baníku v důležitém klání remizovaly v Havířově

06.05.2019 | Redakce

Velmi důležitý zápas o čelo tabulky MSŽL odehrály v Havířově ženy Baníku Ostrava. Na úvodní dva góly domácích dokázaly "Baňky" zareagovat také dvěma brankami a utkání skončilo 2:2. To znamená, že Baník uhájil důležité a jediné postupové místo na čele tabulky. Při stejném počtu získaných bodů a shodném rozdílu ve skóre však o aktuálním prvenství Baníku rozhoduje větší počet vstřelených gólů.

MSLŽ, 14.kolo, ne 5.5. , diváci: 0
FK Gascontrol Havířov - FC Baník Ostrava
2:2
(2:2)

Branky Baníku: 30: Vojtková, 35. Musialová

FC Baník Ostrava: Havrlantová - Musialová, Szeifová, Kremserová, Klempířová - Vojtková, Sehnálková, Blažková, Sobková - Kutnerová, Peterková. Trenéři: Páleník a Cholevík.

Komentář

Na nerovném terénu měly ženy Baníku zpočátku problém si zvyknout a dát hře potřebný řád. V 7. minutě se Havířov po rohovém kopu dostal do vedení, ve 20. minutě domácí hráčky z penalty zvýšily. "V té chvíli bylo důležité, že se naše hráčky nepoložily a našly v sobě odhodlání vývoj důležitého zápasu zvrátit," řekl trenér Milan Páleník.

Hráčkám Baníku stačilo patnáct minut a bylo vyrovnáno. Nejdříve využila dobrého centru do nebezpečného prostoru před brankou Vojtková, která snížila. A pak si Musialová pohrála s domácí obranou a zakončila nekompromisně pod břevno.

Také po přestávce si Baník vytvořil dvě gólové šance, zůstalo už ale jen u nich a zápas skončil remízou. 

O všem tedy rozhodnou poslední tři zápasy, v nichž se ženy Baníku střetnou s Vítkovicemi, Vsetínem a Brušperkem. Do baráže s vítězem české ženské ligy o postup do druhé ligy postoupí vítěz MSŽL. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA