po 13.5.2019

Juniorka vysoko podlehla v Olomouci

Těžkou porážkou skončilo pro juniorku pondělní utkání v Olomouci. Baníkovci na Hané domácím nestačili a nakonec prohráli vysoko 0:7.

Hosté vydrželi odolávat jen něco málo přes dvacet minut. Pak jim po kolmé přihrávce středem uprchl Matoušek a po kličce Lapešovi dal vedoucí gól Sigmy.

Otevřený stav dávající naději Baník držel ještě do 37. minuty, ale v závěru poločasu přišla pohroma. Po další rychlém brejku dorazil balon z malého vápna do sítě Zlatohlávek a ve 41. minutě Zmrzlý hlavou po standardní situaci skóroval potřetí. Stejný hráč o minutu nato zakončil z malého vápna další olomoucký kontr z pravého křídla.

Hosté nedokázali soupeře zastavit ani po obrátce. Po faulu na Matouška ve 49. minutě Zlatohlávek z pokutového kopu poslal míč přesně k levé tyči a v 78. minutě z další penalty zvýšil Zmrzlý do Lapešova protisměru už na hrozivých 6:0.

Pořád to nebylo všechno. V 88. minutě Zlatohlávek překvapil Lapeše z přímého volného kopu a obstřelem zdi z dálky uzavřel skóre na 7:0.

DANIEL TCHUŘ: “Zlomem byl druhý gól, který nás úplně položil. Do té doby jsme slušně bránili, měli i nějaké věci do ofenzivy, potom jsme dostali v rychlém sledu další dva góly a už v poločase byl rozdíl vysoký. Ve druhé půli už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Byli jsme skoro pořád pod tlakem. Olomouc byla ve všem lepší než my, jednoznačně a zaslouženě zvítězila.”