po 8.4.2019

Juniorka klopýtla s Plzní, gól dostala v nastavení

Branka z nastavení rozhodla o porážce juniorky v pondělním duelu s Plzní. Přestože baníkovci s několika posilami z áčka vedli po dorážce Arťoma Mešaninova, Viktoria dokázala v závěrečné půlhodině skóre překlopit na svou stranu.

Trenér Daniel Tchuř nasadil do hry třeba bratry Šašinkovy, Roberta Hrubého či Arťoma Mešaninova, ale rychle bylo jasné, že Plzeň i v méně zkušené sestavě nebude lehkým oříškem. Baník se do hostující defenzívy dostával těžce. Naopak v závěru poločasu musel brankář Viktor Budinský předvést postřeh po standardní situaci hostů.

Do druhé půle vstoupil Baník lépe. Po faulu na Ondřeje Šašinku Baník zahrával trestný kop, který Hrubý zakroutil na zadní tyč, Bolf míč ve skluzu vrátil na malé vápno a Mešaninov zblízka pohodlně rozvlnil síť.

Vzápětí měl na druhý gól nabito Ondřej Šašinka, ale jeho ránu bez přípravy z deseti metrů brankář Sváček chytil. To se domácím brzy vymstilo, protože po centru z pravé strany se míč odrazil před Kepla, který uklidil balon za Budinského.

Za stavu 1:1 se znovu srovnala i hra a vypadalo to, že zápas směřuje ke spravedlivé remíze. Ale v nastavení udeřili svěřenci Pavla Horvátha Vrbou, který po centru z levé strany skóroval hlavičkou na vzdálenější tyč.

DANIEL TCHUŘ: “Plzeň nás dnes předčila po celý zápas větším nasazením, větší chutí to utkání vyhrát. Byť jsme si vypracovali nějaké šance, ujali jsme se i vedení, tak nakonec jsme to utkání nezvládli. A ještě ho trestuhodně ztratili v posledních sekundách.”