út 28.3.2023
Aktuální zprávy

eSportový tým Baníku skončil ve čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále e:LIGY skončila letošní pouť eSportového týmu Baníku Ostrava. Tým složený z hráčské dvojice Totík – Dalas v něm podlehl Slavii eSports 2:3.

Bylo to drama se smolným koncem pro Baník. Utkání se Slavií totiž po čtyřech partiích skončilo 2:2 a musel se hrát rozhodující zápas. „Totík měl v sezoně přece jen trochu lepší výsledky než Dalas, proto jsme do rozhodujícího utkání nominovali právě jeho,“ uvedl Richard Foltinek, manažer eSportového týmu Baníku. Soupeř však překvapil. Nasadil totiž hráče, který obě své úvodní partie duelu prohrál. Taktický záměr Pražanům vyšel a utkání Totík – CPTKubajz skončilo 1:5 a celé čtvrtfinále tím pádem 2:3.

Není to úspěch, jako loňský mistr jsme pomýšleli minimálně na semifinále, nicméně výsledek akceptujeme a blahopřejeme jak Slavii k vítězství nad naším týmem, tak Zlínu, který nakonec vyřazovací část soutěže vyhrál a stal se mistrem,“ řekl Richard Foltinek.

Pro oba baníkovce sezona nekončí, nyní se budou věnovat svým osobním turnajům, čeká je například kvalifikace na turnaj Playzone, Dalas už si připsal vítězství na Poháru děkana FEI VŠB Ostrava. „My nyní budeme chtít připravit podobný eSportový turnaj, jaký jsme zorganizovali v rámci loňského Baník100festu, tentokrát jej ale chceme otevřít i veřejnosti. A do příští sezony půjdeme s cílem poprat se minimálně o semifinále. Jsme rádi, že eSport je stále populárnější záležitostí pro diváky i sponzory, a to i díky O2TV, které přenosy z e:LIGY vysílá,“ dodal Richard Foltinek. 

24
Jan
Juroška
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
26
Muhamed
Tijani
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
18
Robert
Mišković
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
96
Eneo
Bitri
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal