út 23.5.2023
A-tým

Zraněný Srdjan Plavšić odjel domů

Bez Srdjana Plavšiće musí Baník odehrát závěrečná dvě utkání sezony. Srbský záložník dostal od klubu svolení odjet domů doléčit zdravotní problémy.

Levonohý krajní fotbalista odehrál a dohrával s různými šrámy a svalovými problémy už několik posledních utkání.

„Odvedl nám opravdu skvělé služby, a to v poslední době laboroval s různými zdravotními problémy, protože v zápasech od soupeřů toho schytal opravdu hodně. Nemělo by logiku, aby teď hrál na sílu, když není ve stoprocentním stavu. Umožnili jsme mu, aby se dal stoprocentně zdravotně do pořádku už na příští sezonu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Sedmadvacetiletý autor pěti gólů a pěti asistencí se podle původní dohody mezi kluby vrací do Slavie Praha, se kterou má platnou smlouvu na další období.

„Samozřejmě je to hráč nadstandardní kvality, kterého bychom rádi měli na delší časové období. My bychom o něj měli zájem i nadále a uvidíme, co se v této věci bude dát udělat. Ale ještě jednou mu touto cestou chci poděkovat a popřát štěstí do další kariéry, ať bude pokračovat kdekoliv,“ uvedl Luděk Mikloško.

22
Tomáš
Zlatohlávek
8
Christian
Frýdek
30
Dominik
Holec
29
Jakub
Pira
9
David
Buchta
1
Viktor
Budinský
18
David
Planka
44
Eldar
Šehić
66
Matúš
Rusnák
77
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
4
Christ
Tiéhi
21
Michal
Kohút
15
Patrick
Kpozo
95
Daniel
Holzer
11
David
Látal
2
Marek
Havran
80
Ondřej
Kričfaluši
55
Artur
Musák
17
Michal
Frydrych
37
Matěj
Chaluš
5
Jiří
Boula
31
Alexander
Munksgaard
6
Karel
Pojezný
20
Srdjan
Plavšić
41
Mikuláš
Kubný
28
Filip
Kubala
25
Dennis
Owusu