po 11.11.2019
A-tým

Zranění baníkovců nejsou vážná

Šesti stehy na čele odnesl útočník Tomáš Smola souboj s karvinským Martinem Kouřilem v pátečním utkání s MFK Karviná (3:0). Stejně jako on nedohrál utkání ani Rudolf Reiter. Ten si ze zápasu odnesl pohmožděný kotník. Zranění se neukázala jako vážná a oba hráči by se měli po určitém čase vrátit do plného tréninku.

Určitě si vybavujete situaci, která v utkání s Karvinou nastala po necelé půlhodině hry. Do vzájemného souboje o míč se pustili Tomáš Smola a hostující Martin Kouřil. Karvinský stoper v zápalu boje kopl ostravského útočníka do hlavy. Zkrvavený Tomáš Smola opustil hřiště a kromě viditelného krvácení fanoušky polekal i poněkud vrávoravý krok. 

"Ten byl způsoben určitým šokem, protože ten úder byl opravdu silný a tržná rána na čele Tomáše Smoly je vcelku značná. Ale kromě tržné rány samotné k žádnému dalšímu poškození naštěstí nedošlo," řekl Martin Mohyla, jeden z klubových lékařů. 

"Tomáš bude po určitou dobu trénovat s určitým omezením, předpokládám, že v pátek stehy vytáhneme a Tomáš se vrátí do plného tréninku," uvedl Martin Mohyla.

Zkraje druhého poločasu odešel ze hřiště kvůli zranění také Rudolf Reiter. Pochroumaný kotník mu nedovolil pokračovat. 

"Podrobnější vyšetření naštěstí žádné vážnější poškození neprokázalo. Hráč se cítí lépe. Zvolili jsme konzervativní léčbu, uvidíme, jak bude kotník reagovat na postupnou zátěž a podle toho se bude hráč vracet do plného zatížení," dodal Martin Mohyla na konto zranění Rudolfa Reitera.

9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović