po 11.11.2019
A-tým

Zranění baníkovců nejsou vážná

Šesti stehy na čele odnesl útočník Tomáš Smola souboj s karvinským Martinem Kouřilem v pátečním utkání s MFK Karviná (3:0). Stejně jako on nedohrál utkání ani Rudolf Reiter. Ten si ze zápasu odnesl pohmožděný kotník. Zranění se neukázala jako vážná a oba hráči by se měli po určitém čase vrátit do plného tréninku.

Určitě si vybavujete situaci, která v utkání s Karvinou nastala po necelé půlhodině hry. Do vzájemného souboje o míč se pustili Tomáš Smola a hostující Martin Kouřil. Karvinský stoper v zápalu boje kopl ostravského útočníka do hlavy. Zkrvavený Tomáš Smola opustil hřiště a kromě viditelného krvácení fanoušky polekal i poněkud vrávoravý krok. 

"Ten byl způsoben určitým šokem, protože ten úder byl opravdu silný a tržná rána na čele Tomáše Smoly je vcelku značná. Ale kromě tržné rány samotné k žádnému dalšímu poškození naštěstí nedošlo," řekl Martin Mohyla, jeden z klubových lékařů. 

"Tomáš bude po určitou dobu trénovat s určitým omezením, předpokládám, že v pátek stehy vytáhneme a Tomáš se vrátí do plného tréninku," uvedl Martin Mohyla.

Zkraje druhého poločasu odešel ze hřiště kvůli zranění také Rudolf Reiter. Pochroumaný kotník mu nedovolil pokračovat. 

"Podrobnější vyšetření naštěstí žádné vážnější poškození neprokázalo. Hráč se cítí lépe. Zvolili jsme konzervativní léčbu, uvidíme, jak bude kotník reagovat na postupnou zátěž a podle toho se bude hráč vracet do plného zatížení," dodal Martin Mohyla na konto zranění Rudolfa Reitera.

32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
30
Viktor
Budinský
12
Radovan
Murin
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka