FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Zpřísněný režim mění přípravu všech týmů

13.10.2020 | Redakce

Nová vládní opatření zabraňující šíření koronaviru nevyhnutelně ovlivní i režim všech družstev Baníku včetně prvoligového týmu. Baníkovci byli nuceni upustit od společné kolektivní přípravy a tréninkový plán musel být upraven v souladu s novým usnesením Vlády ČR.

Režim áčka se vrací o půl roku zpátky. Minimálně na nejbližší dny je i profesionálním sportovním týmům zakázáno trénovat v jednotném kolektivu, a tak aktuální program musel přepracovat i Baník.

„Je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat. Začínáme trénovat přesně podle současného manuálu, to znamená v oddělených skupinkách maximálně po šesti hráčích. Takto bude vypadat i středeční trénink,“ vysvětlil manažer týmu Roman Fiala.

V usnesení vlády v bodě o shromažďování osob se nicméně píše i o tom, že jednou z výjimek jsou například zaměstnanci vykonávající práci pro stejného zaměstnavatele a osoby společně vykonávající podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost. O přesném výkladu tohoto opatření, a tedy i o tom, zda lze aplikovat konkrétně na profesionální fotbalisty, v úterý jednal předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička s ministerstvem zdravotnictví.

„Je třeba si uvědomit, že sportovní činnost je pro profesionální hráče jejich jedinou výdělečnou činností a déletrvající či opakované výpadky možnosti plnohodnotné tréninkové přípravy a zápasové činnosti zákonitě musí mít negativní dopad na výkonnost a další profesionální sportovní kariéru těchto osob. Chtěli bychom znát, jaké podmínky musíme splnit, abychom se mohli vrátit okamžitě k plnohodnotné sportovní přípravě, pak již to bude pouze na jednotlivých klubech, zda jsou schopny tyto podmínky splnit. Jsem si zcela jist, že jsme schopni přijmout taková opatření, že plnohodnotná tréninkové příprava profesionálních klubu nepředstavuje žádné riziko z hlediska šíření koronaviru,“ uvedl předseda ligového výboru LFA Dušan Svoboda s tím, že s Ministerstvem zdravotnictví povede LFA i nadále jednání o dalším vývoji situace.

Další komplikací v tréninkovém procesu je zákaz využívání vnitřních prostor. Hráči tak stejně jako na jaře po vyhlášení epidemiologických opatření přijedou na trénink už převlečeni a z hřiště po skončení tréninkové jednotky odjíždějí zase pryč.

„Do vnitřního zázemí, tedy včetně kabin, sprch či regenerační zóny, platí zákaz vstupu,“ řekl Roman Fiala.

V podobném módu fungují i další baníkovské celky. Béčko má nyní několikadenní individuální plán, po němž přejde k přípravě ve skupinkách, mládežnické týmy kombinují tréninky ve skupinkách s individuálními plány.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 14:00 | A-tým
Slezský FC Opava
FC Baník Ostrava