so 3.2.2018
A-tým

Známé tváře v Beleku: Látal, Lička nebo Páník

Belek se na přelomu ledna a února mění ve fotbalový Babylon, ve kterém nedá příliš velký problém narazit na bývalé baníkovce. Tak se třeba hned na první přípravě proti Jaroslavli sešli u postranní čáry Radek Látal, Marcel Lička a Bohumil Páník.

Zatímco dřívější baníkovský trenér mládeže a asistent u áčka Páník přivezl do Antalye na soustředění svůj současný ligový výběr Fastav Zlín, kapitán posledních mistrů z roku 2004 Látal se svým asistentem Ličkou v Beleku připravují na sezonu zase svůj nový celek z běloruského Brestu.

Radek Látal „vystopoval“ baníkovce už první den, jelikož se svým celkem trénuje jen pár metrů naproti v sousedním resortu, a když přes plot na dálku zahlédl povědomé barvy a zaslechl češtinu, udělal pár kroků a šel se přesvědčit na vlastní oči.

„Tento týden jsme tu několik dnů bez mužstva. Hráči dostali pár dnů volno a vrátili se domů do Brestu. Pak přiletí zase zpátky a v Turecku budeme pokračovat,“ vysvětloval bývalý vynikající krajní záložník, který v Baníku působil jako hráč i trenér.

Na rozdíl od Páníka, kterého na zápas Baníku přivedla primárně „průmyslová špionáž“ a potřeba zrentgenovat si prvoligového soupeře rovnou při ostrém utkání, Látal byl zvědavý na podobu současného kádru. „Dění v českém fotbale včetně Baníku pochopitelně pozorně sleduji. Baníku se teď povedlo přivést skutečně zajímavá jména, jsem zvědavý, jak se mu povede v soutěži a samozřejmě mu přeju, ať se zachrání,“ řekl Radek Látal.

Oba trenéři Brestu přijeli i na páteční zápas proti Plovdivu a na provizorní tribunce pro kameramany se vedle nich tísnili například také majitel zlínského fotbalového klubu Zdeněk Červenka či sportovní ředitel Slovácka Stanislav Levý, jehož tým narazí na Baník už za dva týdny v úvodním jarním kole. 

Návštěvu ale fotbalistům z Uherského Hradiště v sobotu „oplatil“ i trenérský štáb Baníku - Radim Kučera se s asistenty Bronislavem Červenkou a Ivem Gregovským vydali na obě přípravná utkání Slovácka proti dánskému Hobro (2:3) a makedonskému Vardaru Skopje (2:2).

„Oni ty první zápasy pojali podobně jako my. Také nastoupili v jeden den proti dvěma týmům a až na pár výjimek protočili dvě jedenáctky,“ řekl Radim Kučera.

0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Patrick
Kpozo
0
David
Buchta
0
Karel
Pojezný
0
Michal
Frydrych
0
Filip
Kubala
0
Jiří
Klíma
0
Jiří
Letáček
0
Jakub
Markovič
0
Abdullahi
Tanko
0
Daniel
Holzer
0
Jan
Juroška
0
Samuel
Grygar
0
Matěj
Šín
0
Tomáš
Rigo
0
Jiří
Boula
0
David
Lischka
0
Eldar
Šehić