FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Změny na postech hlavních trenérů u juniorky a devatenáctky

02.02.2016 | David Kubáň

Od prvního února dochází ke změnám na postech hlavních trenérů u juniorky a devatenáctky. Na pozici hlavního trenéra juniorky se z pozice asistenta posunul Petr Samec, devatenáctku po Rostislavu Helštýnovi přebírá Lubomír Adler. Metodik a šéftrenér mládeže Rostislav Helštýn se nyní bude moci naplno věnovat koordinaci a zpětné vazbě trenérům k tréninkovému procesu mládeže.

"Jedná se o dlouho dopředu připravovaný koncepční krok, který jsme měli připravený spustit letos od prvního ledna. Vzhledem ke změnám ve vlastnické struktuře klubu a s tím spojeným potřebným časem pro prvotní seznámení se s chodem mládeže jsme změnu provedli nyní, tedy k prvnímu únoru," prohlásil metodik a šéftrenér mládeže Baníku Rostislav Helštýn.

"Koordinovat společný způsob práce, dávat zpětnou vazbu trenérům k tréninkům, vyhodnocovat tréninkový proces a jednotlivá utkání, pomáhat trenérům rozvíjet know-how, koordinovat skauting, spolupráci s partnerskými kluby, s mateřskými školami, rozvíjet jednotlivé koncepční věci a nejen to, je řada zodpovědností, které jsem doposud ať už přímo nebo nepřímo zastával spolu s každodenním vedením kategorie U19," uvedl Helštýn.

Rostislav Helštýn dále vysvětlil důvody, které ho vedly k rozhodnutí vzdát se trenérské funkce u devatenáctky Baníku. "Díky spolupráci všech trenérů nám za necelé tři roky jednotlivé součásti koncepce výchovy zapustily kořeny, dostaly tvář, a samozřejmě chceme celý proces dál zkvalitňovat. Vedení devatenáctky a zároveň plnohodnotná koordinace všeho zmíněného, je dlouhodobě téměř nemožná. Proto ke zmíněným změnám dochází," pravil Helštýn.

U juniorského mužstva bude jako hlavní trenér působit bývalý fotbalový reprezentant Petr Samec, který přišel do Baníku před rokem, kdy byl jmenován asistentem trenéra Petra Frňky u ligového áčka. Na začátku letošní sezóny se jednapadesátiletý trenér přesunul k trenéru Adlerovi do juniorky a vytvořili spolu velmi silný trenérský tandem. 

"Je to pro mě určitý posun, ale nic nového, protože jsem v minulosti jako hlavní kouč vedl Hlučín či Vítkovice," řekl po svém jmenování trenér Petr Samec. "Pro nás s trenérem Adlerem je obrovskou poctou a vyznamenáním, kolik hráčů se nyní s ligovým áčkem připravuje, třebaže ještě nevíme, do jaké míry budou v lize zasahovat. Na tuto práci chci během nadcházejícího půlroku navázat," poznamenal držitel profesionální trenérské licence UEFA.

Po úspěšné půlroční anabázi u baníkovské juniorky se nový hlavní kouč devatenáctky Lubomír Adler těší na novou výzvu. "Přechod od "juniorky" k devatenáctce beru jako výzvu a těším se na spolupráci s týmem, který má velký potenciál. Čeká nás velmi zajímavá pracovní jarní sezóna. Zatím toho kluci v přípravě moc nenahráli a mírně nás tlačí čas, vzhledem k prvnímu souboji o body, do kterého zbývají necelé tři týdny. Jsem však přesvědčen, že navážeme na podzim, a že se na těžké jaro kvalitně připravíme," prohlásil Lubomír Adler, který v prosinci úspěšně zakončil studium trenérské licence „UEFA Elite Youth A“.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA