FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy zdolaly prvoligové Pardubice

11.03.2020 | Redakce

Prvoligové Pardubice byly dalším soupeřem ženského týmu Baníku v přípravě na jarní část sezony. Druholigové "Baňky" si se soupeřem poradily a zvítězily 3:1.

"S první půli můžeme být vcelku spokojení, povedlo se nám vyrovnat s tempem zápasu. Pardubice sice měly územní převahu, ale až na jednu situaci se do vážnějších šancí nedostaly," komentoval vývoj zápasu trenér ostravských hráček Milan Páleník.

Baník nejenže se ubránil počáteční aktivitě hráček hostujícího týmu, sám navíc otevřel skóre. A to díky Kateřině Vojtkové. "Využili jsme dobrého presinku, získali jsme míč a Katka vypálila z pětadvaceti metrů. A trefila přesně," líčil Milan Páleník.

Ve druhé polovině zvýšily Pardubice aktivitu. Mohlo tomu pomoci i vícenásobné střídání v řadách Baníku. Gól však vstřelil znovu Baník. "Ujal se rychlý brejk Kütnerové, která jej zakončila střelou pod břevno," řekl ostravský trenér.

Pardubice dokázaly snížit. Drama se však nakonec nekonalo, znovu se přesnou střelou prosadila Kateřina Vojtková, která stanovila konečný výsledek 3:1

"Určitě to byl dobrý test. Ještě je ale nutné doladit tento orchestr a určitě nepodlehnout žádnému uspokojení," dodal Milan Páleník.

Baník - Pardubice 3:1 (1:0)

Branky: Vojtková 2, Kütnerová.

Baník: Pikartová - Hrubá (45. Musialová), Blahová (45. Dorotovičová), Weidingerová, Hlavenková (45. Jarošová) - Sehnalková (70. Drahníková), Kotalová (30. Bočková), Drahníková (45. Nedomová) - , Vojtková - Kütnerová, Regecová (45. Kotalová).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA