FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy v boji o postup stále těsně vedou!

15.05.2019 | Redakce

Postupové drama pokračuje. Fotbalistky Baníku Ostrava porazily v třetím utkání nadstavby MSLŽ městské rivalky z Vítkovic 6:1 a nadále se drží na čele soutěže. Stále ale jen těsně o skóre před Havířovem, který dokázal vyhrát 4:3 ve Vsetíně. Do konce soutěže scházejí dvě kola. Do baráže o druhou ligu postupuje jen vítěz!

Rozhodnuto není vůbec nic. Baňky díky vysokému vítězství nad Vítkovicemi zvýšily náskok na druhý Havířov. Ale jen o pověstný vlásek. Oba týmy mají aktuálně na kontě 31 bodů. Fotbalistky Baníku mají nyní ale o čtyři góly lepší skóre. To může na konci sezony o postupujícím do baráže rozhodovat. Pokud Baník v posledních dvou kolech porazí aktuálně třetí Vsetín a čtvrtý Brušperk a Havířov zároveň zdolá Brušperk a aktuálně páté Nové Sady, rozhodne při vyrovnané bilanci vzájemných zápasů mezi Baníkem a Havířovem právě skóre! Což Baňkám velí v posledních dvou zápasech nejen vítězit, ale pokud možno co nejvyšším rozdílem!

"Víme o co hrajeme. I když je škoda, že nám v příštím utkání bude chybět naše nejlepší střelkyně Kateřina Vojtková, která v utkání s Vítkovicemi uviděla červenou kartu," uvedl Milan Páleník, trenér žen Baníku Ostrava. "Ale i v utkání s Vítkovicemi dokázaly hráčky vyhrát druhý poločas, v němž jim Vojtková po svém vyloučení dlouho chyběla. Proto věřím, že si stejně dobře povedou v neděli proti Vsetínu," dodal Milan Páleník. 

Důležitý duel 4. kola nadstavbové části mezi Baníkem a Vsetínem se bude hrát v neděli 19. května od 10 hodin v Markvartovicích. Jde do tuhého, přijďte ženy Baníku povzbudit!

Baník Ostrava - Vítkovice 6:1 (4:0)

Branky Baníku: Vojtková 2, Kutnerová 2, Musialová,  Bílková.

Baník Ostrava: Havrlantová - Krettková, Klempířová, Szeifová, Peterková - Kremserová, Sehnálková, Vojtková - Bílková, Musialová, Kutnerová.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA