FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy startují druhou ligu: na hřišti FC Praha

06.09.2019 | Redakce

Prvním utkáním na hřišti FC Praha vstoupí v sobotu (14) do nové mistrovské sezony ženy Baníku Ostrava. Duel na půdě pražského týmu bude zároveň premiérou ve druhé lize, do níž "baňky" na konci minulé sezony postoupily.

"Velice se na utkání těšíme. A vlastně na celou soutěž. Příprava byla dlouhá, teď chceme práci zúročit," řekl Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku. Jeho celek podával v přípravných zápasech zajímavé výkony a většinu z nich vyhrál. I proti aktuálním druholigovým celkům. "Může to být povzbuzení, ale víme velmi dobře, jak velký je rozdíl mezi přípravou a ligovým zápasem. Takže výsledky z přípravy nijak nepřeceňujeme," zdůraznil trenér Páleník.

S týmem FC Praha se "baňky" střetly v baráži o druhou ligu. Doma s přehledem zvítězily, v pražské odvetě uhrály remízu 0:0. "Pamatujeme si to, ale čeká nás úplně nový zápas, oba týmy se na soutěž pečlivě připravovaly, takže uvidíme, co nás v Praze čeká. Věřím, že se prosadíme naší ofenzivní hrou a uspějeme," uzavřel Milan Páleník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA