FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy čeká přetěžký duel proti béčku Sparty

09.10.2020 | Redakce

S velmi těžkým soupeřem se v sobotu popasují fotbalistky Baníku. V areálu Vista v Ostravě nastoupí od 13 hodin v rámci 6. kola druhé ligy proti B-týmu Sparty. Půjde tedy o souboj dvou týmů, které dosud neztratily ani bod. Utkání se vzhledem k aktuálním opatřením hraje bez diváků.

Bude to sice souboj dvou elitních týmů druhé ligy, které dosud shodně neztratily ani bod, favorit zápasu je však jasně dán. Je jím Sparta. Ač se jedná o rezervní tým, jeho úroveň je prvoligová. Do nejvyšší soutěže se chce v této sezoně probojovat Baník, o to zajímavější měření sil to pro ostravské fotbalistky bude. "My dobře víme, že ačkoliv jsme ve druhé lize zatím neztratili ani bod, musíme se ještě vcelku výrazně kvalitativně posunout, pokud chceme splnit cíl, který máme. To znamená dostat se do první ligy a v ní časem hrát o pohárové příčky," řekl Milan Páleník, trenér ženského výběru Baníku. "Na kvalitativním posunu pracujeme, jsme v úzkém spojení s reprezentačními trenéry. Každá hráčka, která se chce v Baníku i v příštích letech prosadit, musí zapracovat na svém osobnostním i výkonnostním statutu. Zápas se Spartou pro nás bude nastaveným zrcadlem. Ukáže se, které hráčky jsou ochotny se na hřišti vydat na maximum. A uvidíme, jak jsme na tom v porovnání s prvoligovou kvalitou, protože tu B-tým Sparty rozhodně má," uvedl trenér Páleník.

Ačkoliv se jedná o souboj dvou týmů, které dosud bodově netratily, nejedná se o přímý souboj o postupové pozice. B-tým Sparty do první ligy postoupit nemůže. "Může ale míchat postupovými kartami. Vzít body nám a pak třeba ztratit s Hradcem Králové, který o postup také bojuje. A nebo naopak, samozřejmě. Zkrátka zápas s B-týmem Sparty je stejně důležitý, jako ty ostatní. Případný bodový zisk by byl obrovsky cenný," uzavřel Milan Páleník.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA