FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy Baníku výrazně rozšířily kádr

21.05.2020 | Redakce

Před několika týdny se musely vyrovnat s informací, že jejich úsilí, které mělo vést a nejspíš by také vedlo k postupu do 1. ligy, vyšlo vniveč. Ženy Baníku byly s náskokem první v tabulce druhé ligy, když přišel nemilosrdný verdikt. Soutěž předčasně končí, nikdo postupovat nebude. Po přestávce vynucené opatřeními se ženy Baníku znovu sešly na tréninku. Ve větším počtu než doposud a odhodlané se o postup poprat znovu.

Stopy smutku z toho, že cesta za vytouženým postupem v této sezoně do cíle nevede, byste ve tvářích fotbalistek Baníku na tréninku hledali marně. "Všechny holky jsou šťastné, že už jsou zase na hřišti," poznamenal trenér Milan Páleník. Teoreticky ještě není zcela vyloučeno, že ženy Baníku budou v příští sezoně přece jen členkami prvoligové společnosti. Čeká se na to, zda se všichni stávající účastníci nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže žen do příštího ročníku přihlásí. "Pokud by se tak nestalo, řada by přišla na nás. Ale ta šance není moc veliká. A hráčky, když jsme se o tom bavili, stejně říkaly, že by si to chtěly vybojovat na hřišti," řekl Milan Páleník.

Ženský kádr Baníku se znatelně rozrůstá. "V důsledku různých organizačních opatření v souvislosti s děním ve Vítkovicích budeme mít celkem přes sto, možná sto patnáct hráček. Mezi nimi jsou i dorostenky. Bude to znamenat, že do příští sezony půjdeme, pokud jde o soutěže žen, se dvěma týmy. Béčko bude hrát moravskoslezskou ligu žen, áčko bude bojovat o postup do první ligy. A samozřejmě rozšíříme i kádr dorostenek," řekl trenér ženského týmu Baníku.

Do nové sezony chce Milan Páleník vstoupit s týmem silnějším nejen kvantitativně, ale i kvalitativně. "Od holek, které jsou u nás nové, si zvýšení kvality samozřejmě také slibuju. Kromě toho ale usilujeme o příchod jedné velice zajímavé hráčky ze Slovácka. Myslíme nejen na to, že chceme v příští sezoně bojovat o postup, ale snažíme se dívat ještě dál a být připraveni na to, že se nám ten cíl podaří splnit a tu nejvyšší soutěž hrát budeme. To, že teď budeme mít i béčko, je pro nás taky výbornou zprávou. Holky, které se v dané chvíli do prvoligového kádru nevejdou, budou mít zápasové vytížení v MSLŽ," popsal stávající rozkvět ženského fotbalu v Baníku trenér Milan Páleník.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA