pá 22.10.2021
Aktuální zprávy

Ženy Baníku proti konkurentovi v boji o postup!

Velmi důležitý zápas čeká v neděli ženy Baníku Ostrava. V rámci 9. kola 2. ligy žen se totiž od 14 hodin v Radvanicích střetnou s Hradcem Králové. A ten je aktuálně největším konkurentem Baníku v boji o postup do první ligy. Trenér Michal Žárský věří, že fanoušci do Radvanic přijdou ženy Baníku povzbudit.

Situace v tabulce to říká zcela jasně. V neděli půjde o střet dvou aktuálně největších aspirantů na postup. Tabulku druhé ligy žen vede sice béčko Sparty, to ale postoupit nemůže. Hradec Králové je druhý a Baník jen o skóre třetí. 

Oba týmy už se na podzim jednou střetly, v Hradci vyhrál Baník 2:1. "Kdybychom zopakovali stejný výsledek, bylo by to skvělé," říká před odvetným duelem, který už formálně spadá do jarní části sezony, trenér Michal Žárský. Jeho celek dokázal v uplynulém kole zvítězit v Olomouci a zažehnat tím krátkodobý výsledkový útlum. "Hradec má kvalitní tým, ale pro nás je tohle jeden z klíčových zápasů sezony. Takže si musíme jít pro vítězství," konstatuje Michal Žárský.

Tak jako po většinu podzimní části také před zápasem s Hradcem Králové se jeho tým potýká se zdravotními indispozicemi. "Znovu doplníme družstvo z juniorek, které navíc o tomto víkendu nehrají, což nám přijde vhod. Na zápas se těším a přál bych si, aby dorazili také fanoušci Baníku. V Olomouci jich na zápas několik dorazilo, fandili nám a hned to bylo na výkonu cítit," dodává trenér baníkovských žen.

16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
4
Yira
Sor
24
Jan
Juroška
13
Roman
Potočný
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný