po 9.9.2019
Aktuální zprávy

Ženy Baníku přivezly první druholigový bod

Cenný bod za remízu 1:1 vybojovaly ženy Baníku Ostrava ve své druholigové premiéře na hřišti FC Praha. Ostravanky měly blízko ke třem bodům, zhruba pět minut před koncem však domácí celek vyrovnal.

Po loňském postupu z MSLŽ byla pro ženy Baníku druholigová premiéra dlouho očekávaným zápasem. A nervozita byla na hře Baníku v první půli znát. "První poločas byl z naší strany opravdu rozpačitý. Navíc se družstvo muselo vyrovnat s tvrdou hrou soupeře," podotkl k věci Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava.

Do druhého poločasu vstoupil Baník lépe a brzy se ujal vedení. Hana Weidingerová se po šikovné narážečce dostala před domácí brankářku a šikovným lobem ji překonala. "Převzali jsme aktivitu a měli několik dalších šancí. Dvakrát jsme se dostali do situace, kdy šly holky samy na brankářku, bohužel jsme toho nevyužili, náskok jsme nezvýšili a to nás v závěru mrzelo," řekl Milan Páleník.

Domácí hráčky si v závěru vytvořily sérii standardních situací a po jedné z nich vyrovnala hlavou domácí Dobrevová. "Taková ztráta samozřejmě bolí. Ale přesto utkání můžeme hodnotit pozitivně. Okamžitě ale musíme přepnout pozornost na nejbližší zápas proti Čáslavi," uzavřel trenér Páleník.

FC Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 86. Dobrevová - 54. Weidingerová

Baník: Havrlantová - Blažková, Weidingerová, Hlavenková, Kremserová - Vaculová, Vojtková, Sehnálková, Hegerová (80.Regecová) - Drahníková (70.Blahová), Kutnerová.

24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
30
Jiří
Letáček
96
Eneo
Bitri
26
Muhamed
Tijani
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
18
Robert
Mišković
8
Srdjan
Plavšić
9
David
Buchta
3
Muhammed
Sanneh
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
17
Michal
Frydrych
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
7
Karel
Pojezný
16
Jan
Laštůvka