FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy Baníku přivezly první druholigový bod

09.09.2019 | Redakce

Cenný bod za remízu 1:1 vybojovaly ženy Baníku Ostrava ve své druholigové premiéře na hřišti FC Praha. Ostravanky měly blízko ke třem bodům, zhruba pět minut před koncem však domácí celek vyrovnal.

Po loňském postupu z MSLŽ byla pro ženy Baníku druholigová premiéra dlouho očekávaným zápasem. A nervozita byla na hře Baníku v první půli znát. "První poločas byl z naší strany opravdu rozpačitý. Navíc se družstvo muselo vyrovnat s tvrdou hrou soupeře," podotkl k věci Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava.

Do druhého poločasu vstoupil Baník lépe a brzy se ujal vedení. Hana Weidingerová se po šikovné narážečce dostala před domácí brankářku a šikovným lobem ji překonala. "Převzali jsme aktivitu a měli několik dalších šancí. Dvakrát jsme se dostali do situace, kdy šly holky samy na brankářku, bohužel jsme toho nevyužili, náskok jsme nezvýšili a to nás v závěru mrzelo," řekl Milan Páleník.

Domácí hráčky si v závěru vytvořily sérii standardních situací a po jedné z nich vyrovnala hlavou domácí Dobrevová. "Taková ztráta samozřejmě bolí. Ale přesto utkání můžeme hodnotit pozitivně. Okamžitě ale musíme přepnout pozornost na nejbližší zápas proti Čáslavi," uzavřel trenér Páleník.

FC Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 86. Dobrevová - 54. Weidingerová

Baník: Havrlantová - Blažková, Weidingerová, Hlavenková, Kremserová - Vaculová, Vojtková, Sehnálková, Hegerová (80.Regecová) - Drahníková (70.Blahová), Kutnerová.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA