FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ženy Baníku jsou na jaře zatím stoprocentní

09.04.2019 | Redakce

Razantním způsobem vstoupily do jarní části Moravskoslezské ligy žen fotbalistky Baníku Ostrava. Po vítězstvích 6:1 v Brušperku a 8:0 s FC Vsetín si "Baňky" upevnily postavení na čele tabulky MSLŽ před Havířovem. Ten ale bude své zápasy teprve dohrávat.

Jarní část soutěže začaly fotbalistky Baníku na půdě Brušperku. Přes územní převahu, kterou od počátku měly, nedokázaly využít řadu šancí a do kabin odcházely s hubeným náskokem 2:1. "Poločasová promluva k týmu nebyla z těch, kdy se lidé na sebe smějí," prozradil trenér Milan Páleník, že pauze neproběhla zcela v klidu, což ale přineslo ve druhém poločase náležitý efekt. Baník přidal další čtyři góly a rozhodl o jasném vítězství.

Ve druhém utkání jara narazil vedoucí Baník na aktuálně třetí Vsetín. "Naše hráčky však tentokrát přistoupily k utkání od začátku zodpovědně a po čtvrthodině bylo jasné, že budou v utkání dominovat," uvedl Milan Páleník na konto skutečnosti, že v 16. minutě vedly "Baňky" 3:0 a kontrolovaly průběh utkání, které nakonec skončilo vítězstvím 8:0. I díky hattricku Kateřiny Vojtkové. Baník se tím pádem odpoutal od většiny soupeřů, zdánlivě i od druhého Havířova, na který má aktuálně šestibodový náskok. Jenže Havířov má ještě dva duely k dobru. "Jaro jsme tedy začali dobře, ale o postupu do vyšší soutěže se rozhodne až v nadstavbové části, která nás už brzy čeká. Věřím, že v ní uspějeme," uzavřel Milan Páleník.

BRUŠPERK - BANÍK 1:6 (1:2)

Góly Baníku: 14. a 63. Vojtková, 49. a 65. Kutnerová, 22. Sobková, 53. Klempířová.

BANÍK - VSETÍN 8:0

Góly Baníku: 2., 11. a 38. Vojtková, 16. a 77. Kutnerová, 42. a 75. Sobková, 50. Skotnicová.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA