po 18.6.2018
A-tým

Záložník Marek Hlinka je na odchodu

Bez Marka Hlinky vstoupí Baník do přípravy pro nadcházející sezonu. Sedmadvacetiletému záložníkovi skončila v klubu smlouva a hráč se ji navzdory eminentnímu zájmu ze strany Baníku rozhodl neprodloužit a dát přednost lukrativní nabídce ze zahraničí.

Marek Hlinka odehrál v dresu Baníku 59 mistrovských utkání, tedy i včetně těch pohárových. Dal v nich dohromady 8 gólů včetně toho, jímž letos na jaře pomohl k vítězství nad Spartou. Další góly už nepřidá. 

„Mohu odpovědně říct, že jsem pro to, aby Marek Hlinka v Baníku zůstal, udělal vše, co bylo v mých silách,“ uvedl Marek Jankulovski, sportovní ředitel FC Baník Ostrava. „Celá záležitost už byla bohužel neřešitelná. Hráč už byl zkrátka rozhodnutý dát přednost nabídce ze zahraničí, které jsme nemohli konkurovat,“ pokračoval Marek Jankulovski. „Bohužel jsme doplatili na určitý dluh z minulosti, protože jestliže chtěl Baník Marka Hlinku udržet, měl mu prostřednictvím sportovního ředitele nabídnout novou smlouvu podstatně dřív. Skutečnost, že k tomu nedošlo, nás nyní dostala do neřešitelné situace,“ dodal ještě Marek Jankulovski s tím, že klub nyní udělá maximum pro to, aby mezeru v kádru po odcházejícím Marku Hlinkovi zacelil.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
33
Ondřej
Kukučka
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
4
Yira
Sor
32
Lukáš
Budínský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka