po 18.6.2018
A-tým

Záložník Marek Hlinka je na odchodu

Bez Marka Hlinky vstoupí Baník do přípravy pro nadcházející sezonu. Sedmadvacetiletému záložníkovi skončila v klubu smlouva a hráč se ji navzdory eminentnímu zájmu ze strany Baníku rozhodl neprodloužit a dát přednost lukrativní nabídce ze zahraničí.

Marek Hlinka odehrál v dresu Baníku 59 mistrovských utkání, tedy i včetně těch pohárových. Dal v nich dohromady 8 gólů včetně toho, jímž letos na jaře pomohl k vítězství nad Spartou. Další góly už nepřidá. 

„Mohu odpovědně říct, že jsem pro to, aby Marek Hlinka v Baníku zůstal, udělal vše, co bylo v mých silách,“ uvedl Marek Jankulovski, sportovní ředitel FC Baník Ostrava. „Celá záležitost už byla bohužel neřešitelná. Hráč už byl zkrátka rozhodnutý dát přednost nabídce ze zahraničí, které jsme nemohli konkurovat,“ pokračoval Marek Jankulovski. „Bohužel jsme doplatili na určitý dluh z minulosti, protože jestliže chtěl Baník Marka Hlinku udržet, měl mu prostřednictvím sportovního ředitele nabídnout novou smlouvu podstatně dřív. Skutečnost, že k tomu nedošlo, nás nyní dostala do neřešitelné situace,“ dodal ještě Marek Jankulovski s tím, že klub nyní udělá maximum pro to, aby mezeru v kádru po odcházejícím Marku Hlinkovi zacelil.

7
Martin
Fillo
2
Muhamed
Tijani
31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
18
Tomáš
Zajíc
33
Roman
Potočný
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka