so 16.1.2021
Juniorka aktuality

Záloha zdolala Třinec 2:0

Druhý tým Baníku získal v prvním utkání zimní přípravy cenný skalp. Mladíci FCB porazili na umělé trávě v tréninkovém centru Vista druholigový Třinec 2:0 po gólech Jakuba Drozda a Timofeje Barkova.

Hostující celek vedený koučem Františkem Strakou přijel do Ostravy i s několika exbaníkovci v sestavě (Stáňa, Foltyn, Bolf, Vaněk) a také s Lukášem Ciencialou, ale hlavně v prvním poločase se domácí výběr papírově silnějšího soupeře nezalekl. Po trefě Drozda se v 35. minutě dostal do vedení.

Krátce po změně stran přidal druhý gól střídající Barkov, a i když pak soupeř měl mírně navrch, baníkovci jištěni spolehlivým Murinem výsledek udrželi.

Výsledek:

Baník II – Třinec 2:0 (1:0)

Branky: 35. Drozd, 54. Barkov.

Sestavy:
Baník:
Murin - Zálešák, Kukučka (46. Tamajka), Harušťák (46. Mooc), Blahuta - Jaroň, Chvěja (46. Martišiak), Drozd (46. Kulig), Martiník (46. Wojatschke), Kostka - Šmiga (46. Barkov)

Třinec: I. poločas: Adamuška – Omasta, Foltyn, Steinhübel, Javůrek – Vaněk, Habusta – Stáňa, Cienciala, Andrejev – Attah. II. poločas: Pastornický – Bolf, Foltyn, Janoščín, Hýbl – Weber, Samiec - Hlúpik, Puchel, Buneš – Nieslanik.