st 28.12.2016
A-tým

Za nabídku jsem byl strašně rád, tvrdí kanonýr

Na podzim byl bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností druhé fotbalové ligy. Zařídil větší polovinu všech branek Varnsdorfu a jeho gólové pudy zaimponovaly i vedení Baníku. „Jsem strašně rád, že to takhle dopadlo, těším se na nové angažmá. Věřím, že mi to tady taky bude padat,“ prohlásil pětadvacetiletý Alexander Jakubov těsně po podpisu kontraktu na dva a půl roku.

Jak se vyvíjel váš přestup na trase Varnsdorf – Baník?

Po podzimní části sezony přišla nabídka mému agentovi, že by Baník měl zájem. Pak se jednalo mezi kluby. Nabídek mi přišlo více. Až jsem byl překvapený, že jich tolik bylo z ligy. Ale táhlo mě to do Baníku a jsem rád, že se to povedlo.

Co převážilo pro Baník?

Jednal rychle a konkrétně. Je to tradiční klub s výbornými fanoušky, bude se bojovat o ligu. Věřím, že týmu pomůžu a zahraju si ligu za Baník.

Zájem o vaše služby jste vzbudil výbornými střeleckými výkony v podzimní sezoně. Čemu je připisujete?

Těžko říct. Povedlo se mi dát hned v prvním utkání gól, ale možná, že takový zlom byl zápas se Sokolovem, kdy jsem dal dvě branky, a pak mi to tam padalo celý podzim až do posledního kola. Doufám, že mi to tam bude padat nadále i tady.

Jeden z deseti gólů jste dal na podzim i do sítě Baníku. Jak na to utkání vzpomínáte?

Všichni jsme se těšili, že přijede Baník. Fanoušci vytvořili super atmosféru. Bylo to asi remízové utkání. Věřím, že tu dvoubodovou ztrátu teď Baníku nějakými góly vykompenzuju (úsměv).

Před rokem jste se rozhodl zkusit angažmá v nižší německé soutěži. Doufal jste, že se ještě vrátíte do vyšší soutěže?

Samozřejmě. Pořád jsem věřil, že se můžu prosadit. Když jsem skončil v Německu, byly nabídky ze zahraničí. Rozhodl jsem se ale zůstat v Čechách a vyplatilo se. Přišla nabídka z Baníku a jsem za to strašně rád.

11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman