pá 24.1.2020
A-tým

Z Opavy přichází Jaroslav Svozil

Baník má první zimní posilu! Ze Slezského FC Opava dnes získal na přestup stopera Jaroslava Svozila. Šestadvacetiletý obránce podepsal v Ostravě víceletý kontrakt a ještě během pátku se vydá za týmem na Maltu.

Nakonec to klaplo. Jednání mezi Baníkem, Opavou i hráčem přinesla dohodu, na jejímž základě se Jaroslav Svozil převléká do modrobílých barev. Baník ho vykoupil z platné smlouvy, kterou ve Slezském FC měl.

“Jaroslava Svozila jsme dlouhodobě sledovali. Je to stoper v ideálním fotbalovém věku, s kvalitní rozehrávkou a jsme si jisti, že tímto transferem dochází k dalšímu zkvalitnění hráčského kádru. Jednání nebyla úplně jednoduchá, protože nebyli jsme jediní, kdo o něj měl zájem,” vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Olomoucký odchovanec, který má na kontě v první lize v dresu Sigmy a Opavy v 56 zápasů a jeden gól, sice už nestihl společný odjezd Baníku na soustředění, ale ještě v průběhu pátku se na Maltu přesune po vlastní ose.

“Pokud cesta proběhne bez problémů a trenér se hned rozhodne ho poslat do hry, může už v sobotu nastoupit na Maltě v utkání proti Brnu. Povolení máme,” podotkl Marek Jankulovski.

26
Muhamed
Tijani
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
96
Eneo
Bitri
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
8
Srdjan
Plavšić
10
Matěj
Šín
16
Jan
Laštůvka
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý