st 13.1.2021
A-tým

Z Karviné přestupuje Gigli Ndefe!

Další zimní posila na Bazalech! Současně s Muhammedem Sannehem přichází do klubu i nizozemský obránce Gigli Ndefe, kterého dnes Baník získal na přestup z MFK Karviná. S hráčem uzavřel dlouhodobý kontrakt s platností do 31. prosince 2023 s opcí.

Šestadvacetiletý Holanďan nastupoval v Karviné nejčastěji na pravém okraji obrany, ale je univerzálním typem hráče, který má využití na vícero postech.

Může hrát na obou krajích obrany, dokáže alternovat i v záloze. Můžeme ho využít skutečně na několika postech, je to rychlostní typ,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Gigli Ndefe má za sebou angažmá v několika nizozemských klubech včetně Waalwijku v elitní Eredivisie, Baník však zaujal během svého působení v Karviné, jejíž barvy hájil od léta 2019 a odehrál za ni 44 utkání. „Jsme přesvědčeni, že to znamená další zkvalitnění našeho kádru,“ doplnil Alois Grussmann.

Rodák z Weertu se dnes odpoledne na Bazalech připojil k týmu. „Velká výzva! Děkuji Karviné za uplynulé období a za to, že mi dala šanci. Ale Baník je pro mě další krok dopředu v mé kariéře. Moje první zkušenost s Baníkem? Fanoušci! Hned můj druhý zápas za Karvinou jsme proti němu hráli doma, a když jsem vyšel na trávník a viděl tribunu za jednou z branek plnou fanoušků, vůbec mě nenapadlo, že by mohli patřit k hostům. Neuvěřitelné. Doufám, že se budou brzy vrátit na stadion,“ řekl Gigli Ndefe.

13
Roman
Potočný
19
David
Lischka
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
22
Filip
Kaloč
8
Jaroslav
Harušťák
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
66
Denis
Granečný
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman