st 13.1.2021
A-tým

Z Karviné přestupuje Gigli Ndefe!

Další zimní posila na Bazalech! Současně s Muhammedem Sannehem přichází do klubu i nizozemský obránce Gigli Ndefe, kterého dnes Baník získal na přestup z MFK Karviná. S hráčem uzavřel dlouhodobý kontrakt s platností do 31. prosince 2023 s opcí.

Šestadvacetiletý Holanďan nastupoval v Karviné nejčastěji na pravém okraji obrany, ale je univerzálním typem hráče, který má využití na vícero postech.

Může hrát na obou krajích obrany, dokáže alternovat i v záloze. Můžeme ho využít skutečně na několika postech, je to rychlostní typ,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Gigli Ndefe má za sebou angažmá v několika nizozemských klubech včetně Waalwijku v elitní Eredivisie, Baník však zaujal během svého působení v Karviné, jejíž barvy hájil od léta 2019 a odehrál za ni 44 utkání. „Jsme přesvědčeni, že to znamená další zkvalitnění našeho kádru,“ doplnil Alois Grussmann.

Rodák z Weertu se dnes odpoledne na Bazalech připojil k týmu. „Velká výzva! Děkuji Karviné za uplynulé období a za to, že mi dala šanci. Ale Baník je pro mě další krok dopředu v mé kariéře. Moje první zkušenost s Baníkem? Fanoušci! Hned můj druhý zápas za Karvinou jsme proti němu hráli doma, a když jsem vyšel na trávník a viděl tribunu za jednou z branek plnou fanoušků, vůbec mě nenapadlo, že by mohli patřit k hostům. Neuvěřitelné. Doufám, že se budou brzy vrátit na stadion,“ řekl Gigli Ndefe.

24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
15
Patrick
Kpozo
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
11
Eldar
Šehić
37
Matej
Madleňák
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
32
Paixao da Silva
Ewerton
1
Martin
Hrubý
30
Jiří
Letáček
70
David
Fadairo
28
Filip
Kubala
13
Samuel
Grygar
22
Filip
Kaloč
26
Filip
Blažek
20
Abdullahi
Tanko
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič