po 2.8.2021
Aktuální zprávy

Yira Sor: Vím, že rychlost je mou předností

Podruhé se v nedělním utkání se Zlínem objevil v základní sestavě Baníku Yira Collins Sor. Důvěru, kterou mu trenér Ondřej Smetana poskytl, beze zbytku splatil. Vstřelil gól, na další přihrál, hrál velmi dobře. Z gólu, jímž zvýšil na 2:0, měl upřímnou radost.

"Za svůj gól jsem velmi šťastný. Je to pocta," vyznal se Yira Sor po utkání z toho, jaké to je vstřelit gól v dresu Baníku. Celá gólová byla velice rychlá. Od okamžiku, kdy Jiří Fleišman vhodil ještě na vlastní polovině aut, do chvíle, kdy padl gól, uplynulo nějakých sedm vteřin. "Tohle byla výborná taktická věc od našeho trenéra," přiznal Yira Sor, že akce nebyla náhodná, nýbrž nacvičená. 

"Náš levý obránce vhodil, já se rozběhl křížem dopředu, míč jsem dostal a rychle s ním utíkal dopředu," líčil Yira Sor. V šestnáctce přibrzdil, udělal kličku zlínskému obránci a ze strany vypálil ke vzdálenější tyči. Nechytatelně. "Byla to radost," dodal se širokým úsměvem.

Fanoušci Baníku už dobře vědí, že Yira Sor je mimořádně rychlostně disponovaný hráč. "Každý fotbalista má nějakou přednost. Mou předností je rychlost. Podle statistik jsem jeden z nejrychlejších hráčů české ligy. Rychlost je věc, na kterou se můžu spolehnout. Této výhody využívám, když jdu s míčem proti obránci, věřím si, že mu uteču," konstatuje Yira Sor. 

Současný stav jej však neuspokojuje. Ze své výhody se snaží vytěžit víc a víc. "Na tréninku s mou rychlostí pracujeme. Snažím se být ještě lepší a rychlejší. Jednoho dne bych chtěl být jako Adama Traoré nebo Kylian Mbappé," netají se svými ambicemi hráč, jemuž fanoušci v okamžiku, kdy odcházel ze hřiště, hlasitě aplaudovali. 

"Je vzrušující hrát pro tolik fanoušků. Hrát za Baník a slyšet jeho fanoušky, to je výsada. Dodává mi to energii a hraju uvolněněji. Moc za tuhle podporu děkuju," uzavírá jedenadvacetiletý záložník.

10
Matěj
Šín
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
39
Dominik
Janošek
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
7
Šimon
Falta
4
Martin
Chlumecký
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
50
Ubong
Ekpai