po 27.7.2020
A-tým

Vrátil se a sní o úspěchu Baníku

V Baníku strávil část žákovských a dorosteneckých let. Pak zamířil do Vítkovic, Hlučína, aby se nakonec vydal do Dukly. Zahrál si i v jiných českých druholigových klubech, nakonec ale vyzrál ve velmi dobrého pravého beka, jenž našel uplatnění ve Slovácku. Kolo se uzavřelo a Jan Juroška je znovu hráčem Baníku.

Ještě si velmi dobře vybavuje, jak na Bazalech ve svých mládežnických letech podával míče při ligových zápasech tehdejšího áčka. 

"Za Baník tehdy hráli takoví hráči jako Svěrkoš, Magera a další. Byla to tehdy silná éra, živě si to pamatuju," vrací se Jan Juroška  nejméně o jedno desetiletí zpět. 

Už se nechce vracet k tomu, proč tehdy v Baníku nemohl zůstat a vrátil se do něj až nyní velkou oklikou. "Bylo tady jiné vedení, zvolila se nějaká cesta, už bych to neřešil. Ničeho nelituju, tehdy to prostě bylo tak a teď se do Baníku vracím. Už bych to moc neřešil. Takhle to měla spousta jiných hráčů," poznamená Jan Juroška věcně k tématu a víc nemá potřebu jej rozebírat. 

Těší se na to, co bude. "Mým snem je udělat v Baníku nějaký týmový úspěch. Kádr je tu silný, chci udělat maximum pro to, abych tomu byl prospěšný," říká sedmadvacetiletý obránce. 

Už půl roku věděl, že do Baníku přestoupí. Jaro si ale ještě musel odkroutit ve Slovácku. "Snažil jsem se tam odvést maximální práci," ujišťuje. "Když jsem pak odcházel, trenér Svědík mi popřál, ať se mi daří. Je to trenér, který mi hodně pomohl," uzavírá čerstvá posila Baníku.

1
Martin
Hrubý
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
14
Petr
Jaroň
13
Daniel
Smékal
21
Jiří
Klíma
96
Eneo
Bitri
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
8
Srdjan
Plavšić