so 9.4.2016
A-tým

Vojtěch Šrom - výhra po 23 měsících

Obrovskou radost ze sobotní výhry nad Slováckem měl i sedmadvacetiletý brankář Vojtěch Šrom, který se konečně v této sezoně dočkal v brance výhry. "Pocity jsou nádherné," rozplýval se gólman Baníku po svém šestém ligovém startu.

Odčinili jste poslední debakl v Olomouci a doslova vybojovali třetí výhru v sezoně. Jak jste viděl zápas?

Pro nás je to doopravdy hodně cenné vítězství, a to i ohledem na ten nešťastný zápas se Sigmou. Od první minuty ale bylo vidět, že jsme ten duel hodili za hlavu. Myslím, že jsme od první minuty soupeře předčili v bojovnosti a nasazení, což asi zápas rozhodlo. Mrzet nás může jen to, že jsme v závěru dostali zase takového blbého góla. Ale tři body máme a jsme šťastní.

Zápas se hrál na hodně těžkém terénu, což vám paradoxně vyhovovalo více...

Slovácko mělo v sestavě hodně urostlých a vysokých hráčů. Možná jim tento terén úplně nevyhovoval, protože více klouzali. Ale je pravda, že jsme se s podmáčeným trávníkem daleko lépe vyrovnali. To bylo vidět.

Jak je pro tým důležité, že konečně zvládl udržet vedení?

Po sedmi nebo kolika zápasech se nám to povedlo, takže to určitě důležité bylo. Myslím si, že to byl první zápas, ve kterém jsme dali první gól a trošku zalezli a hráli chytřeji. Nebyli jsme tak zbláznění. Občas se mi v minulých zápasech zdálo, že jsme po vedoucí brance zbytečně běhali po celém hřišti. Tentokrát jsme hráli chytřeji. Pro nás bylo asi v utkání doopravdy klíčové, že jsme vedení 1:0 do poločasu udrželi.

Po přestávce jste měli spoustu slibných brejků, ale prosadil se jen Hrubý. Dal se zápas rozhodnout dříve?

To asi ano, ale musíme bát pokorní a rádi i za tohle vítězství. Je ale pro další průběh soutěže důležité, že jsme se dostali do tolika šancí. Slovácko tolik možností nemělo, spíše se mi zdálo, že hráli takovou házenou. Hodně drželi míč, ale do šancí se nedostávali. Zkoušeli se prosadit po centrech na vysoké hráče, ale my jste si až na tu jednu situaci se vším poradili.

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat?

Ve čtvrtek mi to trenéři oznámili. Ale vzali jsme to s Frantou Chmielem v pohodě. On chytal poslední čtyři zápasy, kdy ale podle slov kouče, bohužel, nechytil nic navíc. Proto jsem šel do branky já. Nikdo to nespojoval jen s posledním zápasem v Olomouci, kde jsme prohráli 2:6.

Pojďme ještě k vám, protože jste se z ligové výhry radoval po dlouhých třiadvaceti měsících.

Já jsem toho taky moc neodchytal. Ale jsem samozřejmě strašně spokojený a šťastný, že jsem konečně týmu pomohl a získali tři body. Já jsem tady na tomto novém stadionu ve Vítkovicích chytal poprvé a hned vyhrál. Je to skvělý pocit. Ještě bych to chtěl zažít i venku, protože i tam je vždy díky našim fanouškům skvělá atmosféra. Klobouk dolů, jak nás zase celý zápas povzbuzovali. Hrálo se nám fakt skvěle a hodně nám to pomohlo.

Vy jste v této sezoně moc štěstí na zápasy v brance neměl. Vyřazení v poháru v Rýmařově, porážky na Slavii a v Mladé Boleslavi...

Už je tady zase ten Rýmařov, to je jako bumerang, pořád se to vrací (směje se). Nebylo to pro mě moc jednoduché, protože jsem i teď na jaře chytal dvakrát a pokaždé jsme prohráli a já navíc inkasoval šest branek. O to více si výhry nad Slováckem cením. Ale radost mají i ostatní kluci v kabině a věřím, že se zase zvedne i nálada na tréninku. Moc jsme takový zápas zase potřebovali odehrát.

8
Jaroslav
Harušťák
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil