so 23.1.2016
A-tým

Vojtěch Šrom: Teď chceme hrát všichni, předtím jsme se báli

Jméno Vojtěcha Šroma jste si v sestavě Baníku za poslední dva roky mohli přečíst jen výjimečně. Důvod byl prostý, v brance měl totiž neochvějnou pozici Jiří Pavlenka, který odchytal kompletní loňskou i celou podzimní sezónu. Po jeho nedávném přestupu do Slavie ovšem nyní přichází šance pro sedmadvacetiletého brankáře, který by měl být jednou z hlavních osobností našeho mladého mužstva.

Těžko byste ve fotbale hledali pozici, která prověří vaši trpělivost i soustředění tak, jako role brankáře číslo dvě. Připravujete se prakticky stejně jako váš kolega, ale přitom už předem víte, že nebudete chytat. Co se s člověkem děje, když se situace změní? „Těším se na to už dva roky, co jsem v Baníku, abych šanci dostal a mohl se ukázat. Čekání po tom, co jsem odchytal před dvěma lety v lize čtyři zápasy, mě přece jen dostalo docela dolů,“ přiznává Šrom.

Pokud si opravdu pozici jedničky vybojuje, bude se snažit pokračovat v tom, co předváděl na jaře 2014. Do Baníku tehdy přišel z 1.HFK Olomouc a v závěru sezóny, kdy šlo o záchranu ligy, tým podržel v těžkých zápasech v Olomouci, s Jihlavou, v Teplicích a se Slavií, v nichž inkasoval pouze dvakrát. „Fanoušci ode mě budou očekávat stejné výkony. Doufám, že na to navážu a bude se mi dařit klukům pomáhat k zisku co nejvíce bodů,“ říká gólman, který během posledních dvou sezón na ligovou příležitost jenom čekal.

Pokud měl možnost chytat, bylo to vyjma přípravy pouze v pěti pohárových zápasech a v sedmnácti utkáních Juniorské ligy. Šromovým posledním „ostrým“ zápasem zůstává srpnový pohárový strašák z divizního Rýmařova, kde Baník i kvůli kuriózním gólům bohužel prohrál 3:4. „Strašilo mě to možná ten den, ale pak jsem musel rychle zapomenout, byla to prostě katastrofa. Ale kluci jsou na mě hodní a rádi mi to připomínají,“ dodává dnes už s úsměvem Šrom, který zatím v zimní přípravě vychytal nulu proti Znojmu (3:0) a také v posledním zápase proti Brnu (5:3) tým několikrát podržel, byť jej nakonec mrzel překvapivý gól přímo z rohu od zkušeného Zavadila.

„Hloupý gól se musí hodit za hlavu. Samozřejmě, že to vždy řešíme při rozboru s videem, ale tím to hasne,“ zdůrazňuje aktuálně nejstarší hráč současného užšího kádru Baníku. A můžeme říci, že Baníku omlazeného a po psychické i sportovní stránce notně oživeného, což je dáno změnami, ke kterým sáhl nový kouč Vlastimil Petržela. Vidí to Šrom podobně? „Určitě je dobře, že dostali mladí kluci šanci. Je na nich vidět dravost a chtění se ukázat. Právě v tom je největší změna oproti podzimu. Teď chceme hrát všichni, předtím jsme se schovávali za hráče a báli se hrát,“ srovnává baníkovský gólman aktuální rozpoložení týmu s ani ne dva měsíce starým obdobím.

„Ale zatím je to jen příprava, uvidíme, jak nám to půjde v lize. To bude na psychiku mladých hráčů náročnější,“ uvědomuje si Šrom, který svým výrazným organizátorským hlasem bude mladším spoluhráčům pomáhat s adaptací na jarní ligové boje. Věříme, že díky kvalitní a tvrdé přípravě na ně budou všichni baníkovci do jednoho výborně nachystáni!

16
Jan
Laštůvka
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
31
Ondřej
Šašinka