so 23.1.2016
A-tým

Vojtěch Šrom: Teď chceme hrát všichni, předtím jsme se báli

Jméno Vojtěcha Šroma jste si v sestavě Baníku za poslední dva roky mohli přečíst jen výjimečně. Důvod byl prostý, v brance měl totiž neochvějnou pozici Jiří Pavlenka, který odchytal kompletní loňskou i celou podzimní sezónu. Po jeho nedávném přestupu do Slavie ovšem nyní přichází šance pro sedmadvacetiletého brankáře, který by měl být jednou z hlavních osobností našeho mladého mužstva.

Těžko byste ve fotbale hledali pozici, která prověří vaši trpělivost i soustředění tak, jako role brankáře číslo dvě. Připravujete se prakticky stejně jako váš kolega, ale přitom už předem víte, že nebudete chytat. Co se s člověkem děje, když se situace změní? „Těším se na to už dva roky, co jsem v Baníku, abych šanci dostal a mohl se ukázat. Čekání po tom, co jsem odchytal před dvěma lety v lize čtyři zápasy, mě přece jen dostalo docela dolů,“ přiznává Šrom.

Pokud si opravdu pozici jedničky vybojuje, bude se snažit pokračovat v tom, co předváděl na jaře 2014. Do Baníku tehdy přišel z 1.HFK Olomouc a v závěru sezóny, kdy šlo o záchranu ligy, tým podržel v těžkých zápasech v Olomouci, s Jihlavou, v Teplicích a se Slavií, v nichž inkasoval pouze dvakrát. „Fanoušci ode mě budou očekávat stejné výkony. Doufám, že na to navážu a bude se mi dařit klukům pomáhat k zisku co nejvíce bodů,“ říká gólman, který během posledních dvou sezón na ligovou příležitost jenom čekal.

Pokud měl možnost chytat, bylo to vyjma přípravy pouze v pěti pohárových zápasech a v sedmnácti utkáních Juniorské ligy. Šromovým posledním „ostrým“ zápasem zůstává srpnový pohárový strašák z divizního Rýmařova, kde Baník i kvůli kuriózním gólům bohužel prohrál 3:4. „Strašilo mě to možná ten den, ale pak jsem musel rychle zapomenout, byla to prostě katastrofa. Ale kluci jsou na mě hodní a rádi mi to připomínají,“ dodává dnes už s úsměvem Šrom, který zatím v zimní přípravě vychytal nulu proti Znojmu (3:0) a také v posledním zápase proti Brnu (5:3) tým několikrát podržel, byť jej nakonec mrzel překvapivý gól přímo z rohu od zkušeného Zavadila.

„Hloupý gól se musí hodit za hlavu. Samozřejmě, že to vždy řešíme při rozboru s videem, ale tím to hasne,“ zdůrazňuje aktuálně nejstarší hráč současného užšího kádru Baníku. A můžeme říci, že Baníku omlazeného a po psychické i sportovní stránce notně oživeného, což je dáno změnami, ke kterým sáhl nový kouč Vlastimil Petržela. Vidí to Šrom podobně? „Určitě je dobře, že dostali mladí kluci šanci. Je na nich vidět dravost a chtění se ukázat. Právě v tom je největší změna oproti podzimu. Teď chceme hrát všichni, předtím jsme se schovávali za hráče a báli se hrát,“ srovnává baníkovský gólman aktuální rozpoložení týmu s ani ne dva měsíce starým obdobím.

„Ale zatím je to jen příprava, uvidíme, jak nám to půjde v lize. To bude na psychiku mladých hráčů náročnější,“ uvědomuje si Šrom, který svým výrazným organizátorským hlasem bude mladším spoluhráčům pomáhat s adaptací na jarní ligové boje. Věříme, že díky kvalitní a tvrdé přípravě na ně budou všichni baníkovci do jednoho výborně nachystáni!

77
Gigli
Ndefe
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
13
Roman
Potočný
8
Jaroslav
Harušťák
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Ondřej
Chvěja
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
9
David
Buchta