po 18.4.2016
A-tým

Vojtěch Šrom: Hrajeme s čistou hlavou

Kdyby se v Synot lize vyhlašoval brankářský zákrok kola, Vojtěch Šrom by za uplynulý víkend musel mít tuhle cenu jistou. Sedmadvacetiletý gólman Baníku v poslední minutě zápasu v Příbrami zabránil excelentním zákrokem na brankové čáře stoprocentní šanci domácího Brandnera a zachránil tím výhru 2:1.

"Už jsem prostě nemohl, tak jsem se jenom svalil na zem a trefilo mě to," vtipkoval nejstarší muž v sobotní sestavě Baníku. "Míč šel na zadní tyč a tam se moc vymýšlet nedalo. Musel jsem jít na zem a měl jsem štěstí, že to pak šlo do mě," popsal situaci z 94. minuty zápasu.
Okamžitě poté rozhodčí Ardeleanu posledním hvizdem do píšťalky odfoukal první výhru Baníku na venkovním hřišti po 371 dnech. Klíčový zákrok celého zápasu. "Byl to hodně náročný zápas se spoustou soubojů. Příbram je spíše silové mužstvo, měl jsem tam hodně soubojů s Bednářem, stejně jako kluci v poli. Ale odmakali jsme to i v desíti po vyloučení Lukáše Vraštila, dokázali jsme vstřelit vítězný gól. Stalo se to nejlepší, co se mohlo stát," radoval se Vojtěch Šrom.
Baník si připsal třetí jarní vítězství a desátý bod odvetné části soutěže. V ní je se shodným bodovým ziskem jako Dukla dvanáctý. "Možná proto, že na nás není takový tlak a můžeme hrát s čistou hlavou. Příbram byla přece jenom pod mnohem větším tlakem. Jim jde o udržení, museli vyhrát. To je na psychiku daleko náročnější," uznal Vojtěch Šrom.

18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
16
Jan
Laštůvka
15
Patrizio
Stronati