FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vojtěch Šrom: Budeme se chtít hned vrátit

30.04.2016 | Redakce

Se sestupem do druhé ligy byli prakticky celé jaro smířeni. Přesto baníkovci včetně brankáře Vojtěcha Šroma po sobotním prohraném zápase s Plzní jen těžko maskovali smutek.

Můžete se pokusit říct, co momentálně prožíváte?

Pocit je to hrozný, ale je asi zhruba stejný, jako byl na začátku jara, kdy nám všem bylo jasné, že to neklapne a my ligu opustíme. My jsme ale dneska dopředu věděli nebo spíše tušili, že si to Plzeň pohlídá a bude slavit. Teď jsme zklamaní asi spíše z toho, že jsme prohráli a jedeme do Ostravy se sklopenými hlavami.

Baník bude hrát druhou ligu po padesáti letech. Přemýšlel jste nad tím, jak těžké se bude mezi elitu vracet?

Já jsem podobnou otázku dostal po zápase v Příbrami a odpovím na ní úplně stejně. My se samozřejmě budeme chtít hned další rok do ligy vrátit, ale v této chvíli je těžké předvídat, jaký tým tady bude. Hodně hráčům končí hostování a musí se vrátit do mateřských klubů. Pokud by nám v létě vypadlo ze sestavy pět hráčů, tak by to bylo hodně těžké zase dávat nový tým dohromady. Ale věřím, že se vedení klubu podaří kádr stabilizovat nebo v rámci možností udržet a hned příští rok se do ligy vrátíme.

Dneska skončila svým způsobem jedna etapa Baníku a začala nová. Jak jste připraveni na to, že v příští sezoně už budete pod daleko větším tlakem, protože budete prakticky v každém utkání velkým favoritem.

Je nám už nyní zcela jasné, že to bude něco úplně jiného, protože tam už budeme muset v každém zápase vyhrát. Teď vám mohu tvrdit, že na to jsme připraveni, ale přijde nová sezona vše bude jinak. Už jsem zmiňoval to, že hodně bude záležet na tom, jaký tým tady bude. Je nám ale všem jasné, že druhá liga nebude jednoduchá soutěž.

Pro Baník i jeho fanoušky to byl v Plzni hodně zvláštní zápas. Domácí slaví zisk titulu, vy naopak máte jistotu sestupu...

Takový je prostě život, ale my jsme jim rozhodně nezáviděli. Spíše musíme Plzni poblahopřát. Ať si to užijí.

Pojďme ještě k samotnému utkání. Jak jste viděl situaci před prvním gólem, kdy jste v pokutovém území fauloval Ďuriše?

U té akce jsem zaspal. Byl jsem tam o vteřinu později a byla penalta. Více k tomu nemám nic moc říct.

Předtím ale i poté jsem třikrát svůj tým podržel...

Od toho tam v brance jsem, abych týmu pomohl. Dneska jsme zase nehráli v některých pasážích špatně, ale domácí celek byl v těch klíčových situacích důraznější a zkušenější. Pro náš mladý tým to byla se velké zkušenost.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA