so 30.4.2016
A-tým

Vojtěch Šrom: Budeme se chtít hned vrátit

Se sestupem do druhé ligy byli prakticky celé jaro smířeni. Přesto baníkovci včetně brankáře Vojtěcha Šroma po sobotním prohraném zápase s Plzní jen těžko maskovali smutek.

Můžete se pokusit říct, co momentálně prožíváte?

Pocit je to hrozný, ale je asi zhruba stejný, jako byl na začátku jara, kdy nám všem bylo jasné, že to neklapne a my ligu opustíme. My jsme ale dneska dopředu věděli nebo spíše tušili, že si to Plzeň pohlídá a bude slavit. Teď jsme zklamaní asi spíše z toho, že jsme prohráli a jedeme do Ostravy se sklopenými hlavami.

Baník bude hrát druhou ligu po padesáti letech. Přemýšlel jste nad tím, jak těžké se bude mezi elitu vracet?

Já jsem podobnou otázku dostal po zápase v Příbrami a odpovím na ní úplně stejně. My se samozřejmě budeme chtít hned další rok do ligy vrátit, ale v této chvíli je těžké předvídat, jaký tým tady bude. Hodně hráčům končí hostování a musí se vrátit do mateřských klubů. Pokud by nám v létě vypadlo ze sestavy pět hráčů, tak by to bylo hodně těžké zase dávat nový tým dohromady. Ale věřím, že se vedení klubu podaří kádr stabilizovat nebo v rámci možností udržet a hned příští rok se do ligy vrátíme.

Dneska skončila svým způsobem jedna etapa Baníku a začala nová. Jak jste připraveni na to, že v příští sezoně už budete pod daleko větším tlakem, protože budete prakticky v každém utkání velkým favoritem.

Je nám už nyní zcela jasné, že to bude něco úplně jiného, protože tam už budeme muset v každém zápase vyhrát. Teď vám mohu tvrdit, že na to jsme připraveni, ale přijde nová sezona vše bude jinak. Už jsem zmiňoval to, že hodně bude záležet na tom, jaký tým tady bude. Je nám ale všem jasné, že druhá liga nebude jednoduchá soutěž.

Pro Baník i jeho fanoušky to byl v Plzni hodně zvláštní zápas. Domácí slaví zisk titulu, vy naopak máte jistotu sestupu...

Takový je prostě život, ale my jsme jim rozhodně nezáviděli. Spíše musíme Plzni poblahopřát. Ať si to užijí.

Pojďme ještě k samotnému utkání. Jak jste viděl situaci před prvním gólem, kdy jste v pokutovém území fauloval Ďuriše?

U té akce jsem zaspal. Byl jsem tam o vteřinu později a byla penalta. Více k tomu nemám nic moc říct.

Předtím ale i poté jsem třikrát svůj tým podržel...

Od toho tam v brance jsem, abych týmu pomohl. Dneska jsme zase nehráli v některých pasážích špatně, ale domácí celek byl v těch klíčových situacích důraznější a zkušenější. Pro náš mladý tým to byla se velké zkušenost.

18
David
Planka
22
Tomáš
Zlatohlávek
41
Mikuláš
Kubný
21
Michal
Kohút
1
Viktor
Budinský
37
Matěj
Chaluš
44
Eldar
Šehić
55
Artur
Musák
8
Christian
Frýdek
4
Christ
Tiéhi
6
Karel
Pojezný
30
Dominik
Holec
9
David
Buchta
77
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
95
Daniel
Holzer
66
Matúš
Rusnák
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
28
Filip
Kubala
31
Alexander
Munksgaard
80
Ondřej
Kričfaluši
25
Dennis
Owusu
29
Jakub
Pira
2
Marek
Havran
17
Michal
Frydrych
20
Srdjan
Plavšić
11
David
Látal