so 30.4.2016
A-tým

Vojtěch Šrom: Budeme se chtít hned vrátit

Se sestupem do druhé ligy byli prakticky celé jaro smířeni. Přesto baníkovci včetně brankáře Vojtěcha Šroma po sobotním prohraném zápase s Plzní jen těžko maskovali smutek.

Můžete se pokusit říct, co momentálně prožíváte?

Pocit je to hrozný, ale je asi zhruba stejný, jako byl na začátku jara, kdy nám všem bylo jasné, že to neklapne a my ligu opustíme. My jsme ale dneska dopředu věděli nebo spíše tušili, že si to Plzeň pohlídá a bude slavit. Teď jsme zklamaní asi spíše z toho, že jsme prohráli a jedeme do Ostravy se sklopenými hlavami.

Baník bude hrát druhou ligu po padesáti letech. Přemýšlel jste nad tím, jak těžké se bude mezi elitu vracet?

Já jsem podobnou otázku dostal po zápase v Příbrami a odpovím na ní úplně stejně. My se samozřejmě budeme chtít hned další rok do ligy vrátit, ale v této chvíli je těžké předvídat, jaký tým tady bude. Hodně hráčům končí hostování a musí se vrátit do mateřských klubů. Pokud by nám v létě vypadlo ze sestavy pět hráčů, tak by to bylo hodně těžké zase dávat nový tým dohromady. Ale věřím, že se vedení klubu podaří kádr stabilizovat nebo v rámci možností udržet a hned příští rok se do ligy vrátíme.

Dneska skončila svým způsobem jedna etapa Baníku a začala nová. Jak jste připraveni na to, že v příští sezoně už budete pod daleko větším tlakem, protože budete prakticky v každém utkání velkým favoritem.

Je nám už nyní zcela jasné, že to bude něco úplně jiného, protože tam už budeme muset v každém zápase vyhrát. Teď vám mohu tvrdit, že na to jsme připraveni, ale přijde nová sezona vše bude jinak. Už jsem zmiňoval to, že hodně bude záležet na tom, jaký tým tady bude. Je nám ale všem jasné, že druhá liga nebude jednoduchá soutěž.

Pro Baník i jeho fanoušky to byl v Plzni hodně zvláštní zápas. Domácí slaví zisk titulu, vy naopak máte jistotu sestupu...

Takový je prostě život, ale my jsme jim rozhodně nezáviděli. Spíše musíme Plzni poblahopřát. Ať si to užijí.

Pojďme ještě k samotnému utkání. Jak jste viděl situaci před prvním gólem, kdy jste v pokutovém území fauloval Ďuriše?

U té akce jsem zaspal. Byl jsem tam o vteřinu později a byla penalta. Více k tomu nemám nic moc říct.

Předtím ale i poté jsem třikrát svůj tým podržel...

Od toho tam v brance jsem, abych týmu pomohl. Dneska jsme zase nehráli v některých pasážích špatně, ale domácí celek byl v těch klíčových situacích důraznější a zkušenější. Pro náš mladý tým to byla se velké zkušenost.

8
Jaroslav
Harušťák
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
17
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
13
Roman
Potočný
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
7
Ondřej
Chvěja
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma