FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vlastimil Petržela končí jako trenér a bude poradcem

02.06.2017 | Redakce

Vlastimil Petržela opouští lavičku Baníku. Třiašedesátiletý kouč se přesouvá na pozici poradce majitele klubu a jeho dosavadní post zaujme nový trenér, kterého vedení klubu vybere nejpozději před začátkem letní přípravy 19. června.

Vlastimil Petržela odchází z trenérské funkce po roce a půl, během kterého s týmem zažil sestup z nejvyšší soutěže i opětovný návrat mezi elitu. Rošáda je důsledkem vzájemné dohody mezi oběma stranami.

„Pan Petržela přišel do Baníku ještě za minulého vedení, a teď, po půldruhém roce jakéhosi překlenovacího období, končí jedna etapa. My cítíme, že bychom se rádi vydali malinko jiným směrem, současně bychom ale chtěli erudici a zkušenosti pana Petržely dále využívat ve prospěch klubu. Diskutovali jsme spolu o různých formách a možnostech spolupráce už během jarní části a výsledek je takový, že se teď pan Petržela přesune z lavičky do poradní funkce majitele. Za odvedenou práci a vybojovaný postup mu patří velký dík,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Na spojení mezi Baníkem a Vlastimilem Petrželou se nic nezmění. Zkušený kouč bude dále Baníku odvádět své služby, jen bude nyní v mnohem těsnějším spojení s majitelem klubu Václavem Brabcem. „Celá sezona pro mě byla velice vyčerpávající. V týdnu jsme si sedli s majitelem a dohodli se na tom, že se přesunu do trošku jiné pozice. Je to pro mě něco nového, ale těším se, že si vyzkouším trochu jinou roli a naše spolupráce s Baníkem bude pokračovat,“ řekl Vlastimil Petržela.

O novém trenérovi Baníku zatím není jasno. Vedení klubu má vytipovaných několik kandidátů. „Čas nás aktuálně nějak netlačí. Máme necelé tři týdny do začátku přípravy, kterou už pochopitelně nový trenér zahájí. V tomto mezidobí chceme přivést nového kouče,“ uvedl Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA