po 15.8.2022
Aktuální zprávy

Vítězná generálka na ligu: Hradec - Baník 1:3

Nadějný výkon a k tomu vítězství 3:1! To jsou hlavní atributy sezonní generálky, kterou o víkendu sehrály ženy Baníku na půdě druholigového, ale velmi nepříjemného Hradce Králové. Přípravné období tím pádem skončilo a návrat ženského baníkovského fotbalu do první ligy může začít. A začne velmi zostra. V sobotu 20. srpna v 15 hodin v Praze na Proseku, tedy na půdě ženského týmu pražské Sparty!

Hradec Králové byl vedle béčka Sparty nejlepším týmem uplynulého ročníku 2. ligy a fotbalistky Baníku s Východočeškami body příliš nesbíraly. Spíš naopak, zejména na jaře v nadstavbové části s Hradcem Králové fotbalistky Baníku ztrácely a do první ligy postoupily až poté, kdy hradecký klub postup odmítl. O to cennější je poznatek, že v generálce na sezonu dokázaly Baňky v Hradci Králové vyhrát.

„Myslím si, že skóre mohlo být i vyšší, v utkání jsme dominovali,“ konstatoval Witold Zajac, trenér baníkovských žen, nicméně vážil si i dosaženého výsledku. „Každé vítězství zvedá morálku týmu. Důležité je, že jsme se zase o něco posunuli. Pořád máme na čem pracovat, pořád máme co zlepšovat, ale myslím si, že jsme v přípravném období udělali kus práce, posunuli jsme se a teď se můžeme těšit na první ligu,“ řekl Witold Zajac.

Trenér žen Baníku Ostrava ví velmi dobře, že jeho tým čeká na začátku jeden z nejtěžších, možná úplně nejtěžší možný soupeř. Pražská Sparta. Ta si ke generálce pozvala Real Madrid a v areálu na Proseku, kde má ženský tým Sparty nové domácí zázemí, Pražanky prohrály jen velmi těsně 0:1.

„S tak těžkým soupeřem, jakým bude Sparta, jsme ještě nikdy nehráli. Ale jsem přesvědčen o tom, že do Prahy odjedeme s maximálním odhodláním dosáhnout co nejlepšího možného výsledku,“ dodal trenér Zajac.

PŘÍPRAVA:

Hradec Králové – Baník 1:3

Branky Baníku: Regecová 2, Gaurová.

Baník: Škrabalová – Molková, Pavlíčková, Bílková (61. Hrubá) – Lebdušková, Kotalová (77. Žárská), Pagáčová (70. Gaurová), Lachká, Furiková (31. Hegrová) – Fojtíková, Regecová.

12
Tomáš
Rigo
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
35
Jakub
Markovič
4
Robert
Mišković
0
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula