FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vítězem Baník Cupu se stala Slavia

17.06.2019 | Redakce

Vítězstvím žáků Slavie Praha skončil víkendový Baník Cup, turnaj pro věkovou kategorii U12, jehož druhý ročník se povedl stejně dobře, jako ten loňský, premiérový. Slávisté porazili ve finále turnaje Slask Wroclaw 3:0. Třetí místo obsadil Hradec Králové, jenž v souboji o bronz porazil Slovan Bratislava 1:0. A Baník? Po dobrých výkonech a výsledcích ve skupině prohrál klíčový zápas play-off s Trenčínem a přestože pak porazil i Spartu, na víc než deváté místo, které vybojoval, už pomýšlet nemohl

Šestnáct týmů ze čtyř zemí si to o víkendu rozdalo v areálu ZŠ J. Šoupala v Ostravě-Porubě. Byl to skvělý turnaj, stejně podařený, jako ten loňský, po němž Baník sklízel uznání za výbornou organizaci ze všech stran.

Sobotní zápasy ve skupinách rozhodovaly o nasazení do nedělní vyřazovací části. Baník ve skupině porazil Karpaty Lvov a Zlín, prohrál s Trnavou a skončil druhý.

Baníkovští hoši však nezvládli ošidný první nedělní zápas play-off, který rozhodoval o postupu mezi nejlepších osm. S Trenčínem prohráli těsně 1:2. A přestože další tři zbývající zápasy o konečné umístění vyhráli, včetně duelu se Spartou Praha, na víc než konečné 9. místo už pomýšlet nemohli.

Přesto se Baník ocenění dočkal, a to díky Matěji Jílkovi, který se stal nejlepším střelcem celého turnaje.

Nejlepším hráčem turnaje byl před četným publikem vyhlášen slávista Kryštof Čížek.

„Jsem rád, že Baník Cup potvrdil, že všechny sportovní akce pořádané Baníkem mají ve své kvalitě vzestupnou tendenci,“ uvedl Roman Holiš, sekretář mládeže Baníku Ostrava. „Dovolím si tvrdit, že jak po sportovní, tak i organizační stránce splňují nejvyšší kritéria. Nic se ale neudělá samo, proto bych velice rád poděkoval všem, kteří se na organizování těchto akcí podílejí,“ pokračoval Roman Holiš. „V první řadě chci poděkovat vedení Baníku za to, jak nejen Baník Cup podporuje. Totéž platí o týmu lidí z marketingu, moderátora, správců, ale hlavně realizačního týmu Akademie, kteří jako jeden muž s organizací turnaje pomohli. Byla radost pozorovat přes dvacet baníkovských trenérů jak drží spolu a vše podřídili BANÍK CUPU. Zvlášť velké poděkování patří Richardu Urbanovi, Davidu Nogovi a Anetě Cholevové. Bez takových nadšenců se při organizaci takových akcí neobejdeme,“ dodal ještě Roman Holiš.

Baník Ostrava děkuje za podporu Statutárnímu městu Ostrava, Moravskoslezskému kraji a MŠMT ČR.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Dnes v 10:30 | B-tým
Fastav Zlín B
Baník Ostrava B