po 17.6.2019
Aktuální zprávy

Vítězem Baník Cupu se stala Slavia

Vítězstvím žáků Slavie Praha skončil víkendový Baník Cup, turnaj pro věkovou kategorii U12, jehož druhý ročník se povedl stejně dobře, jako ten loňský, premiérový. Slávisté porazili ve finále turnaje Slask Wroclaw 3:0. Třetí místo obsadil Hradec Králové, jenž v souboji o bronz porazil Slovan Bratislava 1:0. A Baník? Po dobrých výkonech a výsledcích ve skupině prohrál klíčový zápas play-off s Trenčínem a přestože pak porazil i Spartu, na víc než deváté místo, které vybojoval, už pomýšlet nemohl

Šestnáct týmů ze čtyř zemí si to o víkendu rozdalo v areálu ZŠ J. Šoupala v Ostravě-Porubě. Byl to skvělý turnaj, stejně podařený, jako ten loňský, po němž Baník sklízel uznání za výbornou organizaci ze všech stran.

Sobotní zápasy ve skupinách rozhodovaly o nasazení do nedělní vyřazovací části. Baník ve skupině porazil Karpaty Lvov a Zlín, prohrál s Trnavou a skončil druhý.

Baníkovští hoši však nezvládli ošidný první nedělní zápas play-off, který rozhodoval o postupu mezi nejlepších osm. S Trenčínem prohráli těsně 1:2. A přestože další tři zbývající zápasy o konečné umístění vyhráli, včetně duelu se Spartou Praha, na víc než konečné 9. místo už pomýšlet nemohli.

Přesto se Baník ocenění dočkal, a to díky Matěji Jílkovi, který se stal nejlepším střelcem celého turnaje.

Nejlepším hráčem turnaje byl před četným publikem vyhlášen slávista Kryštof Čížek.

„Jsem rád, že Baník Cup potvrdil, že všechny sportovní akce pořádané Baníkem mají ve své kvalitě vzestupnou tendenci,“ uvedl Roman Holiš, sekretář mládeže Baníku Ostrava. „Dovolím si tvrdit, že jak po sportovní, tak i organizační stránce splňují nejvyšší kritéria. Nic se ale neudělá samo, proto bych velice rád poděkoval všem, kteří se na organizování těchto akcí podílejí,“ pokračoval Roman Holiš. „V první řadě chci poděkovat vedení Baníku za to, jak nejen Baník Cup podporuje. Totéž platí o týmu lidí z marketingu, moderátora, správců, ale hlavně realizačního týmu Akademie, kteří jako jeden muž s organizací turnaje pomohli. Byla radost pozorovat přes dvacet baníkovských trenérů jak drží spolu a vše podřídili BANÍK CUPU. Zvlášť velké poděkování patří Richardu Urbanovi, Davidu Nogovi a Anetě Cholevové. Bez takových nadšenců se při organizaci takových akcí neobejdeme,“ dodal ještě Roman Holiš.

Baník Ostrava děkuje za podporu Statutárnímu městu Ostrava, Moravskoslezskému kraji a MŠMT ČR.

19
David
Lischka
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
7
Ondřej
Chvěja
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta