pá 16.2.2018
A-tým

Viktor Budinský podepsal smlouvu

Poslední zimní posila Baníku se jmenuje Viktor Budinský. Čtyřiadvacetiletý slovenský brankář do Ostravy přestupuje ze Sparty Praha a dnes v klubu uzavřel dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku.

O klasického nováčka se už nejedná. Rodák z Banské Štiavnice s mužstvem trénuje od začátku zimní přípravy a odchytal i několik zápasů, ale po administrativních průtazích mohl být jako hráč Baníku definitivně zaregistrován až dneska.

Viktor byl v našem hledáčku dlouhodobě. Sledovali už jsme ho během předminulého roku a nejde o nějaké nahodile vytypované jméno. Letos situace vykrystalizovala tak, že jsme ho konečně mohli dovést do Baníku, a věříme, že potvrdí pověst perspektivního gólmana s velkým potenciálem. Je to i charakterově výborný a pracovitý hráč,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Viktor Budinský od předloňského léta patří Spartě, která ho ale nechala hostovat nejprve v Bohemians 1905, pak v Mladé Boleslavi a v podzimní části aktuální sezony opět v Ďolíčku. „Já jsem rád, že mám konečně jasno. Budu se Baníku snažit odvádět co nejlepší služby a věřím, že na jaře ligu pro klub a fanoušky zachráníme,“ řekl držitel jednoho startu za slovenskou reprezentační jednadvacítku, který bude v Baníku nosit dres s třicítkou na zádech.

22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
66
Denis
Granečný
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma