čt 23.5.2019
A-tým

Viktor Budinský: Jsme hodně smutní

Takový velký zápas v kariéře doposud nechytal. Viktor Budinský i pod tlakem významu finálového zápasu Baník proti Slavii podržel, leč na úspěch to nestačilo. „Jsme samozřejmě zklamaní a smutní, nic jiného po takovém utkání cítit nemůžete. Jen velké zklamání,“ řekl slovenský gólman Baníku.

Byl to pro vás osobně největší zápas dosavadní kariéry?

Rozhodně ano. Zatím největší zápas, jaký jsem chytal. V takové atmosféře, ve finále poháru. Těšil jsem se na to. Lašty mi popřál štěstí a říkal, ať si to užiju a odchytám dobrý zápas. Máme spolu výborný vztah, podporujeme se navzájem.

Co bylo pro vývoj rozhodující? Pokutový kop?

Nejspíše ano. Chtěli jsme do půlky udržet nulu, ale ta penalta to změnila. Čekal jsem do poslední chvíle, ale pak jsem si vybral špatnou stranu.

Jak se vám chytalo?

Chytalo se mi dobře. Sám se hodnotit nechci. Něco jsem tam měl, snažil jsem se klukům pomoct, ale nestačilo to. Je škoda, že jsme nevstřelili aspoň gól. Za 0:1 už jsme se více tlačili dopředu, nezajišťovali jsme to a oni z brejku vstřelili druhou branku. Jsme zklamaní, odevzdali jsme maximum.

Bude náročné se po prohraném finále znovu namotivovat do závěru ligy?

Nesmí být! Samozřejmě, že to zklamání je teď velké. Ale teď je naším cílem skončit pátí v lize a udržet se před Libercem v posledním kole. A zahrát si play off o předkolo Evropské ligy.

9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
33
Ondřej
Kukučka
18
Tomáš
Zajíc
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
66
Denis
Granečný