út 13.2.2018
A-tým

Václav Procházka se upsal Baníku!

Schylovalo se k tomu několik dnů, ale dnes už je to definitivní. Stoper Václav Procházka je novou posilou Baníku! Třiatřicetiletý střední obránce, který naposledy oblékal dres tureckého Osmanlisporu, dnes v Ostravě podepsal smlouvu s Baníkem.

Baník oficiálně získal další zvučnou posilu pro jarní boje o záchranu. Trojnásobný domácí mistr s Viktorií Plzeň a patnáctinásobný český reprezentant přichází jako nejčerstvější akvizice do středu defenzivní čtveřice.

Rodák z Rokycan se k mužstvu připojil už minulý týden na soustředění v tureckém Beleku, pak odehrál i dva přípravné zápasy proti Olimpiku Doněck a Slavii Praha. Dnes byl jeho transfer do Baníku definitivně uzavřen.

„Vašek má za sebou výbornou kariéru a pevně věříme, že u nás naváže na výkony z Plzně. Je to nesmírně zkušený hráč, který odehrál spoustu utkání i v evropských pohárech, prošel národním týmem a vyzkoušel si zahraniční angažmá v Turecku. Jsme rádi, že se nám jednání povedlo dotáhnout a věříme, že jeho příchodem zkvalitníme defenzívu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Václav Procházka rozehraje v modrobílých barvách svou čtvrtou stovku prvoligových zápasů: v nejvyšší soutěži má kulatou bilanci 300 startů a 20 branek.

„Baník v zimě výborně posílil. Noví hráči tým pozvednou. Věřím, že se zachráníme,“ řekl Václav Procházka v úvodním rozhovoru pro Baník TV po sobotním utkání se Slavií.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Viktor
Budinský
0
Filip
Kaloč
0
Radovan
Murin
0
Tomáš
Zajíc
0
Jiří
Fleišman
0
Adam
Jánoš
0
David
Buchta
0
Gigli
Ndefe
0
Daniel
Tetour
0
Daniel
Holzer
0
Jan
Laštůvka
0
Jakub
Drozd
0
Jakub
Pokorný
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jan
Juroška
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Patrizio
Stronati
0
Ondřej
Šašinka
0
Muhammed
Sanneh
0
Ondřej
Kukučka
0
Jaroslav
Svozil