FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Václav Procházka se upsal Baníku!

13.02.2018 | Redakce

Schylovalo se k tomu několik dnů, ale dnes už je to definitivní. Stoper Václav Procházka je novou posilou Baníku! Třiatřicetiletý střední obránce, který naposledy oblékal dres tureckého Osmanlisporu, dnes v Ostravě podepsal smlouvu s Baníkem.

Baník oficiálně získal další zvučnou posilu pro jarní boje o záchranu. Trojnásobný domácí mistr s Viktorií Plzeň a patnáctinásobný český reprezentant přichází jako nejčerstvější akvizice do středu defenzivní čtveřice.

Rodák z Rokycan se k mužstvu připojil už minulý týden na soustředění v tureckém Beleku, pak odehrál i dva přípravné zápasy proti Olimpiku Doněck a Slavii Praha. Dnes byl jeho transfer do Baníku definitivně uzavřen.

„Vašek má za sebou výbornou kariéru a pevně věříme, že u nás naváže na výkony z Plzně. Je to nesmírně zkušený hráč, který odehrál spoustu utkání i v evropských pohárech, prošel národním týmem a vyzkoušel si zahraniční angažmá v Turecku. Jsme rádi, že se nám jednání povedlo dotáhnout a věříme, že jeho příchodem zkvalitníme defenzívu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Václav Procházka rozehraje v modrobílých barvách svou čtvrtou stovku prvoligových zápasů: v nejvyšší soutěži má kulatou bilanci 300 startů a 20 branek.

„Baník v zimě výborně posílil. Noví hráči tým pozvednou. Věřím, že se zachráníme,“ řekl Václav Procházka v úvodním rozhovoru pro Baník TV po sobotním utkání se Slavií.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA